| Manufacturer Part Number: | CMXDM7002A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays |
| Available Quantity: | 15010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET 2N-CH 60V 0.28A SOT26 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMXDM7002A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMXDM7002A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Declaration of Compliance | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | 2 N-Channel (Dual) | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 280mA | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 2 Ohm @ 500mA, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 0.59nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 50pF @ 25V | |
| Power - Max | 350mW | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-23-6 | |
| Supplier Device Package | SOT-26 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMXDM7002A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMXDM7002A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMXDM7002A TR is new and unused, you can buy CMXDM7002A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMXDM7002A TR.
| IRKC166/08 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 800V 165A Chassis Mount INT-A-PAK (3) | IRKC166/08.pdf | |
| S3GTR | DIODE GEN PURP 400V 3A SMC | S3GTR.pdf | |
| 1N767 | DIODE ZENER | 1N767.pdf | |
| F1827SDK400 | SCR Module 400V 25A (DC) Series Connection - All SCRs Chassis Mount Module | F1827SDK400.pdf | |
| SS8050CTA | TRANS NPN 25V 1.5A TO-92 | SS8050CTA.pdf | |
| STL73D | TRANS NPN 400V 1.5A TO-92 | STL73D.pdf | |
| DDTC114YUA-7 | TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 | DDTC114YUA-7.pdf | |
| 8N4SV75BC-0092CDI8 | VCXO IC 148.5MHz 6-CLCC | 8N4SV75BC-0092CDI8.pdf | |
| AD977ABR | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 20-SOIC W | AD977ABR.pdf | |
| PIC16C710-04/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 896B (512 x 14) OTP 20-SSOP | PIC16C710-04/SS.pdf | |
| MC9S08DN60CLC | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 60KB (60K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) | MC9S08DN60CLC.pdf | |
| MAX265ACWI+T | IC FILTER ACT PROG 28-SOIC | MAX265ACWI+T.pdf | |
| MT45W4MW16PCGA-70 L WT | IC PSRAM 64MBIT 70NS 48VFBGA | MT45W4MW16PCGA-70 L WT.pdf | |
| MAX5974AETE+TG3U | Converter Offline Forward Topology 100kHz ~ 600kHz 16-TQFN (3x3) | MAX5974AETE+TG3U.pdf | |
| LTC3619IMSE#TRPBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 2 Output 400mA, 800mA 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad | LTC3619IMSE#TRPBF.pdf |