| Manufacturer Part Number: | CSD13302W |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 12V 1.6A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD13302W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD13302W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | DSBGA/uSIP 22/Jun/2016 | |
| Manufacturer Product Page | CSD13302W Specifications | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 12V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 1.6A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 17.1 mOhm @ 1A, 4.5V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.3V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 7.8nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 862pF @ 6V | |
| Power - Max | 1.8W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 4-UFBGA, DSBGA | |
| Supplier Device Package | 4-DSBGA (1x1) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD13302W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD13302W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD13302W is new and unused, you can buy CSD13302W T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD13302W.
| BAS285-GS18 | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD80 | BAS285-GS18.pdf | |
| 1EZ150D2E3/TR12 | Zener Diode 150V 1W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1EZ150D2E3/TR12.pdf | |
| VS-30TPS16PBF | SCR 1600V 30A Standard Recovery Through Hole TO-247AC | VS-30TPS16PBF.pdf | |
| GB35XF120K | IGBT Module NPT Three Phase Inverter 1200V 50A 284W Chassis Mount | GB35XF120K.pdf | |
| 8N4DV85LC-0093CDI8 | VCXO IC 737.28MHz, 737.28MHz 6-CLCC | 8N4DV85LC-0093CDI8.pdf | |
| MAX1247BCPE | 12 Bit Analog to Digital Converter 2, 4 Input 1 SAR 16-PDIP | MAX1247BCPE.pdf | |
| A3PN030-Z1VQG100 | IC FPGA 77 I/O 100VQFP | A3PN030-Z1VQG100.pdf | |
| HI-4852PSIF | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 14-SOICN | HI-4852PSIF.pdf | |
| SN65LVDS310ZQCT | 405Mbps Deserializer 1 Input 27 Output 48-BGA MICROSTAR JUNIOR (4x4) | SN65LVDS310ZQCT.pdf | |
| AD8223AR | Instrumentation Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | AD8223AR.pdf | |
| MM74HC273MTCX | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP | MM74HC273MTCX.pdf | |
| SN74AC373DWR | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC | SN74AC373DWR.pdf | |
| EL7457CSZ-T7 | IC DRIVER QUAD HS NON-INV 16SOIC | EL7457CSZ-T7.pdf | |
| MP1060EF-LF | IC LED DRIVER | MP1060EF-LF.pdf | |
| X4285S8-4.5A | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-SO | X4285S8-4.5A.pdf |