| Manufacturer Part Number: | CSD16342Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 25V 100A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD16342Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD16342Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | CSD16342Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Logic Level Gate FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Logic Level Gate | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 25V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 4.7 mOhm @ 20A, 8V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.1V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 7.1nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1350pF @ 12.5V | |
| Power - Max | 3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD16342Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD16342Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD16342Q5A is new and unused, you can buy CSD16342Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD16342Q5A.
| HTZ150C7K | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 7200V (7.2kV) 3A Chassis Mount Module | HTZ150C7K.pdf | |
| 1N5351AE3/TR13 | Zener Diode 14V 5W ±10% Through Hole T-18 | 1N5351AE3/TR13.pdf | |
| NVMFD5485NLWFT1G | MOSFET 2N-CH 60V 5.3A DFN8 | NVMFD5485NLWFT1G.pdf | |
| 8N3DV85AC-0152CDI | VCXO IC 328.125MHz, 322.265625MHz 6-CLCC | 8N3DV85AC-0152CDI.pdf | |
| 8N3QV01FG-1065CDI8 | VCXO IC 212.5MHz 10-CLCC | 8N3QV01FG-1065CDI8.pdf | |
| MAX11603EEE+T | 8 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 SAR 16-QSOP | MAX11603EEE+T.pdf | |
| ADC1610S105HN/C1:5 | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 40-HVQFN (6x6) | ADC1610S105HN/C1:5.pdf | |
| AD5620BRJ-2500RL7 | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 SOT-23-8 | AD5620BRJ-2500RL7.pdf | |
| 5SGXEA7H2F35C1 | IC FPGA 552 I/O 1152FBGA | 5SGXEA7H2F35C1.pdf | |
| XCV150-5BG256I | IC FPGA 180 I/O 256BGA | XCV150-5BG256I.pdf | |
| MB96385RSCPMC-GS-121E2 | F²MC-16FX F²MC-16FX MB96380 Microcontroller IC 16-Bit 56MHz 160KB (160K x 8) Mask ROM 120-LQFP (16x16) | MB96385RSCPMC-GS-121E2.pdf | |
| LMH6703MFX/NOPB | Current Feedback Amplifier 1 Circuit SOT-23-6 | LMH6703MFX/NOPB.pdf | |
| IDT72V3684L15PF | IC FIFO 32768X36 15NS 128QFP | IDT72V3684L15PF.pdf | |
| 74HCT27PW,118 | NOR Gate IC 3 Channel 14-TSSOP | 74HCT27PW,118.pdf | |
| 709269L12PFI8 | IC SRAM 256KBIT 12NS 100TQFP | 709269L12PFI8.pdf |