| Manufacturer Part Number: | CSD17501Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 11025 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 100A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17501Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17501Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | NexFET MOSFET Technology | |
| Video File | PowerStack™ Packaging Technology Overview | |
| Featured Product | Create your power design now with TI’s WEBENCH® Designer | |
| Manufacturer Product Page | CSD17501Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 2.9 mOhm @ 25A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.8V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 17nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 2630pF @ 15V | |
| Power - Max | 3.2W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17501Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17501Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17501Q5A is new and unused, you can buy CSD17501Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17501Q5A.
| 3EZ8.2D5E3/TR8 | Zener Diode 8.2V 3W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ8.2D5E3/TR8.pdf | |
| SMBJ5368CE3/TR13 | Zener Diode 47V 5W ±2% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5368CE3/TR13.pdf | |
| PSMN3R3-40YS,115 | MOSFET N-CH 40V LFPAK | PSMN3R3-40YS,115.pdf | |
| IPB80N06S3-05 | MOSFET N-CH 55V 80A TO263-3 | IPB80N06S3-05.pdf | |
| 8N4QV01EG-1118CDI | VCXO IC 100MHz 10-CLCC | 8N4QV01EG-1118CDI.pdf | |
| AD7237KRZ-REEL | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 24-SOIC W | AD7237KRZ-REEL.pdf | |
| LFE2M50E-6FN900C | IC FPGA 410 I/O 900FBGA | LFE2M50E-6FN900C.pdf | |
| M2GL150-FCVG484I | IC FPGA 248 I/O 484VFBGA | M2GL150-FCVG484I.pdf | |
| MC9S08DZ128MLH | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | MC9S08DZ128MLH.pdf | |
| MB96F345DSBPMC-GS-EF2E1 | F²MC-16FX F²MC-16FX MB96340 Microcontroller IC 16-Bit 56MHz 160KB (160K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MB96F345DSBPMC-GS-EF2E1.pdf | |
| NAU8810YG TR | Audio Interface 24 b I²S 20-QFN (4x4) | NAU8810YG TR.pdf | |
| PSB 21382 H V1.3 | Telecom IC CODEC P-64-MQFP | PSB 21382 H V1.3.pdf | |
| MC74VHCT138ADR2G | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-SOIC | MC74VHCT138ADR2G.pdf | |
| MT46V16M16TG-5B IT:M | IC DDR SDRAM 256MBIT 5NS 66TSOP | MT46V16M16TG-5B IT:M.pdf | |
| BQ25012RHLR | IC CHRG/PWR MGMT BLUETOOTH 20QFN | BQ25012RHLR.pdf |