| Manufacturer Part Number: | CSD17552Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 11510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 17A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17552Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17552Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | CSD17552Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Logic Level Gate FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Logic Level Gate | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 17A (Ta), 60A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 6.2 mOhm @ 15A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.9V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 12nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 2050pF @ 15V | |
| Power - Max | 3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17552Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17552Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17552Q5A is new and unused, you can buy CSD17552Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17552Q5A.
| PD3S130H-7 | DIODE SCHOTTKY 30V 1A POWERDI323 | PD3S130H-7.pdf | |
| AZ23C47-HE3-08 | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 47V 300mW ±5% SOT-23 | AZ23C47-HE3-08.pdf | |
| BC307C | TRANS PNP 45V 0.1A TO-92 | BC307C.pdf | |
| DMN13H750S-7 | MOSFET N-CH 130V 1A SOT23 | DMN13H750S-7.pdf | |
| JAN2N6798U | MOSFET N-CH 18-LCC | JAN2N6798U.pdf | |
| 8N4QV01KG-0158CDI8 | VCXO IC 166.62875MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-0158CDI8.pdf | |
| DG441DY+ | 4 Circuit IC Switch 1:1 85 Ohm 16-SO | DG441DY+.pdf | |
| MCP6541-I/P | Comparator General Purpose CMOS, Push-Pull, Rail-to-Rail, TTL 8-PDIP | MCP6541-I/P.pdf | |
| S29CL016J0JQFM033 | IC FLASH MEM 16MBIT 80QFP | S29CL016J0JQFM033.pdf | |
| RD48F3000P0ZTQEA | IC FLASH 128MBIT 65NS 88SCSP | RD48F3000P0ZTQEA.pdf | |
| MIC2593-2YTQ | Hot Plug Controller 10 Channel PCI, PCI-X 48-TQFP (7x7) | MIC2593-2YTQ.pdf | |
| LTC3607IUD#PBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 2 Output 600mA 16-WFQFN Exposed Pad | LTC3607IUD#PBF.pdf |