| Manufacturer Part Number: | CSD17578Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 25A 8VSON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17578Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17578Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | CSD17578Q5A Specifications | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 25A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 6.9 mOhm @ 10A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.9V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 22.3nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1510pF @ 15V | |
| Power - Max | 3.1W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17578Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17578Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17578Q5A is new and unused, you can buy CSD17578Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17578Q5A.
| BAV70T-TP | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 85V 75mA (DC) Surface Mount SOT-523 | BAV70T-TP.pdf | |
| ZC930TA | DIODE VAR CAP 8.7PF 1A SOT23-3 | ZC930TA.pdf | |
| IKP15N65F5XKSA1 | IGBT 650V 30A 105W Through Hole PG-TO220-3 | IKP15N65F5XKSA1.pdf | |
| 8N4SV76LC-0069CDI8 | VCXO IC 250MHz 6-CLCC | 8N4SV76LC-0069CDI8.pdf | |
| EPM7032SLC44-10F | IC CPLD 32MC 10NS 44PLCC | EPM7032SLC44-10F.pdf | |
| XC5VLX330T-1FFG1738C | IC FPGA 960 I/O 1738FCBGA | XC5VLX330T-1FFG1738C.pdf | |
| ATTINY461V-10MU | AVR AVR® ATtiny Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 4KB (2K x 16) FLASH 32-VQFN (5x5) | ATTINY461V-10MU.pdf | |
| AT91SAM7S256C-MU | ARM7® SAM7S Microcontroller IC 16/32-Bit 55MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | AT91SAM7S256C-MU.pdf | |
| THS3111IDR | Current Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | THS3111IDR.pdf | |
| THS7316DRG4 | IC HDTV VIDEO AMP 3CH 8-SOIC | THS7316DRG4.pdf | |
| CD74ACT20M96 | NAND Gate IC 2 Channel 14-SOIC | CD74ACT20M96.pdf | |
| 71V424S12YG8 | IC SRAM 4MBIT 12NS 36SOJ | 71V424S12YG8.pdf | |
| TPS2375PWR-1G4 | Power Over Ethernet Controller 1 Channel 802.3af (PoE) 8-TSSOP | TPS2375PWR-1G4.pdf | |
| MAX6855UK46D5+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | MAX6855UK46D5+T.pdf | |
| LT6657BHMS8-3#PBF | Series Voltage Reference IC ±0.1% 10mA 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | LT6657BHMS8-3#PBF.pdf |