| Manufacturer Part Number: | CSD19533Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 100V 100A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD19533Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD19533Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | CSD19533Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 11.1 mOhm @ 13A, 6V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.4V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 35nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 2670pF @ 50V | |
| Power - Max | 3.2W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD19533Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD19533Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD19533Q5A is new and unused, you can buy CSD19533Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD19533Q5A.
| STPS3150U | DIODE SCHOTTKY 150V 3A SMB | STPS3150U.pdf | |
| CDBA2200-HF | DIODE SCHOTTKY 200V 2A DO214AC | CDBA2200-HF.pdf | |
| CDLL0.5A40 | Diode Schottky 40V 500mA Surface Mount DO-213AA | CDLL0.5A40.pdf | |
| JANTX1N5522CUR-1 | Zener Diode 4.7V 500mW ±2% Surface Mount DO-213AA | JANTX1N5522CUR-1.pdf | |
| ZXTC6719MCTA | TRANS NPN/PNP 50V/40V 4A/3A 8DFN | ZXTC6719MCTA.pdf | |
| KSA1244OTU | TRANS PNP 50V 5A I-PAK | KSA1244OTU.pdf | |
| ICS672M-02IT | IC DELAY BUFFER QUADRACLK 16SOIC | ICS672M-02IT.pdf | |
| 8N4DV85AC-0025CDI | VCXO IC 25MHz, 25MHz 6-CLCC | 8N4DV85AC-0025CDI.pdf | |
| 8N4SV76EC-0080CDI | VCXO IC 125MHz 6-CLCC | 8N4SV76EC-0080CDI.pdf | |
| PIC16F630T-E/SL | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 14-SOIC | PIC16F630T-E/SL.pdf | |
| EFM8LB12F32E-B-QSOP24 | CIP-51 8051 Laser Bee Microcontroller IC 8-Bit 72MHz 32KB (32K x 8) FLASH 24-QSOP | EFM8LB12F32E-B-QSOP24.pdf | |
| MC908AZ60AVFUR2 | HC08 HC08 Microcontroller IC 8-Bit 8.4MHz 60KB (60K x 8) FLASH 64-QFP (14x14) | MC908AZ60AVFUR2.pdf | |
| CD74HC147MT | Priority Encoder 1 x 10:4 16-SOIC | CD74HC147MT.pdf | |
| MC10E156FNG | Multiplexer 3 x 4:1 28-PLCC (11.51x11.51) | MC10E156FNG.pdf | |
| STR-L451 | Converter Offline Flyback Topology STA-10L | STR-L451.pdf |