| Manufacturer Part Number: | CZT2222A BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 40V 0.6A SOT223 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CZT2222A BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CZT2222A BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 2W | |
| Frequency - Transition | 300MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA | |
| Supplier Device Package | SOT-223 | |
| Standard Package | 350 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CZT2222A BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CZT2222A BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CZT2222A BK is new and unused, you can buy CZT2222A BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CZT2222A BK.
| FST12080 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 80V 120A (DC) Chassis Mount TO-249AB | FST12080.pdf | |
| BZX84-B9V1/LF1R | Zener Diode 9.1V 250mW ±2% Surface Mount SOT-23 (TO-236AB) | BZX84-B9V1/LF1R.pdf | |
| MPS4124RLRA | TRANS NPN 25V 0.2A TO92 | MPS4124RLRA.pdf | |
| SI7112DN-T1-E3 | MOSFET N-CH 30V 11.3A 1212-8 | SI7112DN-T1-E3.pdf | |
| LFXP6E-3FN256C | IC FPGA 188 I/O 256FBGA | LFXP6E-3FN256C.pdf | |
| AD9398KSTZ-150 | Video Interface 100-LQFP (14x14) | AD9398KSTZ-150.pdf | |
| ONET8501TYS | Transimpedance Amplifier 1 Circuit Diesale | ONET8501TYS.pdf | |
| 72265LA15TFI8 | IC FIFO 8KX18 LP 15NS 64QFP | 72265LA15TFI8.pdf | |
| 74ALVC574PW,112 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP | 74ALVC574PW,112.pdf | |
| MC14076BDG | IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC | MC14076BDG.pdf | |
| PI3B3126WE | Bus Switch 1 x 1:1 14-SOIC | PI3B3126WE.pdf | |
| MAX253ESA+T | Transformer Driver PMIC 8-SOIC | MAX253ESA+T.pdf | |
| MAX693EPE+ | Supervisor Push-Pull, Push-Pull 1 Channel 16-PDIP | MAX693EPE+.pdf | |
| MIC29310-5.0BU | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 3A TO-263-3 | MIC29310-5.0BU.pdf |