| Manufacturer Part Number: | D12312SVF25V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8S/2000 H8® H8S/2300 Microcontroller IC 16-Bit 25MHz ROMless 100-QFP (14x20) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | D12312SVF25V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-D12312SVF25V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Electromagnetic Noise Reduction Techniques Part 1 | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8S/2300 | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Core Processor | H8S/2000 | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 25MHz | |
| Connectivity | SCI, SmartCard | |
| Peripherals | POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 70 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 8K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 3.6 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 100-BQFP | |
| Supplier Device Package | 100-QFP (14x20) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | D12312SVF25V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
D12312SVF25V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of D12312SVF25V is new and unused, you can buy D12312SVF25V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for D12312SVF25V.
| BZX84B5V1LT1G | Zener Diode 5.1V 225mW ±2% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) | BZX84B5V1LT1G.pdf | |
| DS1747P-70IND | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 512KB Parallel 34-PowerCap™ Module | DS1747P-70IND.pdf | |
| IDTADC1003S050TS-C18 | 10 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Flash 28-SSOP | IDTADC1003S050TS-C18.pdf | |
| XC6SLX150-N3FGG484I | IC FPGA 338 I/O 484FBGA | XC6SLX150-N3FGG484I.pdf | |
| XC4010XL-3TQ144I | IC FPGA 113 I/O 144TQFP | XC4010XL-3TQ144I.pdf | |
| PIC16LF1823-I/ST | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 14-TSSOP | PIC16LF1823-I/ST.pdf | |
| SN74LVC2G53DCURE4 | 1 Circuit IC Switch 2:1 13 Ohm US8 | SN74LVC2G53DCURE4.pdf | |
| CD74AC574M96 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC | CD74AC574M96.pdf | |
| LTC2965HDD#PBF | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-DFN (3x3) | LTC2965HDD#PBF.pdf | |
| LM7705MMX/NOPB | Charge Pump Switching Regulator IC Negative Fixed -0.23V 1 Output 26mA 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | LM7705MMX/NOPB.pdf | |
| TLV713285PDBVT | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.85V 150mA SOT-23-5 | TLV713285PDBVT.pdf | |
| LF90CV | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 9V 500mA TO-220AB | LF90CV.pdf | |
| LX8584A-00CV | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output Adjustable 7A TO-247-3 | LX8584A-00CV.pdf |