| Manufacturer Part Number: | D12312SVTE25V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8S/2000 H8® H8S/2300 Microcontroller IC 16-Bit 25MHz ROMless 100-TQFP (14x14) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | D12312SVTE25V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-D12312SVTE25V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Electromagnetic Noise Reduction Techniques Part 1 | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8S/2300 | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Core Processor | H8S/2000 | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 25MHz | |
| Connectivity | SCI, SmartCard | |
| Peripherals | POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 70 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 8K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 3.6 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 100-TQFP | |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (14x14) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | D12312SVTE25V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
D12312SVTE25V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of D12312SVTE25V is new and unused, you can buy D12312SVTE25V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for D12312SVTE25V.
| MA3D756 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 60V 10A Through Hole TO-220-3 Full Pack | MA3D756.pdf | |
| BZX84C12-HE3-08 | Zener Diode 12V 300mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | BZX84C12-HE3-08.pdf | |
| DMG7401SFGQ-7 | MOSFET P-CH 30V 9.8A PWRDI3333-8 | DMG7401SFGQ-7.pdf | |
| IRF9630S | MOSFET P-CH 200V 6.5A D2PAK | IRF9630S.pdf | |
| 8N3QV01EG-0062CDI | VCXO IC 150MHz, 125MHz, 155.52MHz, 311.04MHz 10-CLCC | 8N3QV01EG-0062CDI.pdf | |
| DS1803E-100+ | Digital Potentiometer 100k Ohm 2 Circuit 256 Taps I²C Interface 14-TSSOP | DS1803E-100+.pdf | |
| LTC2655CUF-H12#TRPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 4 20-QFN (4x4) | LTC2655CUF-H12#TRPBF.pdf | |
| A54SX16P-TQ176 | IC FPGA 147 I/O 176TQFP | A54SX16P-TQ176.pdf | |
| PIC18F4510-I/ML | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 32KB (16K x 16) FLASH 44-QFN (8x8) | PIC18F4510-I/ML.pdf | |
| AD8620BRZ-REEL7 | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | AD8620BRZ-REEL7.pdf | |
| 74FCT16952CTPAG8 | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 56-TSSOP | 74FCT16952CTPAG8.pdf | |
| MC74AC32DG | OR Gate IC 4 Channel 14-SOIC | MC74AC32DG.pdf | |
| MC74LVX157DR2 | Multiplexer 4 x 2:1 16-SOIC | MC74LVX157DR2.pdf | |
| 71V67803S133BQG | IC SRAM 9MBIT 133MHZ 165CABGA | 71V67803S133BQG.pdf | |
| MIC5013BM-TR | IC DRIVER MOSF HI/LOW SIDE 8SOIC | MIC5013BM-TR.pdf |