| Manufacturer Part Number: | D12321VF20V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8S/2000 H8® H8S/2300 Microcontroller IC 16-Bit 20MHz ROMless 128-QFP (14x20) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | D12321VF20V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-D12321VF20V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Electromagnetic Noise Reduction Techniques Part 1 | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8S/2300 | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Core Processor | H8S/2000 | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 20MHz | |
| Connectivity | SCI, SmartCard | |
| Peripherals | POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 86 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 4K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 3.6 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 128-BFQFP | |
| Supplier Device Package | 128-QFP (14x20) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | D12321VF20V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
D12321VF20V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of D12321VF20V is new and unused, you can buy D12321VF20V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for D12321VF20V.
| SS8PH9-M3/87A | DIODE SCHOTTKY 90V 8A TO277A | SS8PH9-M3/87A.pdf | |
| VS-MBRS340-M3/9AT | DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AB | VS-MBRS340-M3/9AT.pdf | |
| VS-6FR120 | Diode Standard 1200V (1.2kV) 6A Chassis, Stud Mount DO-203AA | VS-6FR120.pdf | |
| MMBZ5243BW-7-F | Zener Diode 13V 200mW ±5% Surface Mount SOT-323 | MMBZ5243BW-7-F.pdf | |
| 1PMT5954CE3/TR13 | Zener Diode 160V 3W ±2% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5954CE3/TR13.pdf | |
| BTA420-800BT,127 | TRIAC 800V 20A TO220AB | BTA420-800BT,127.pdf | |
| SI2303CDS-T1-GE3 | MOSFET P-CH 30V 2.7A SOT23-3 | SI2303CDS-T1-GE3.pdf | |
| MC145151DW2R2 | IC PAR-IN PLL FREQ SYNTH 28-SOIC | MC145151DW2R2.pdf | |
| MAX120CAG | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 24-SSOP | MAX120CAG.pdf | |
| ADC1243D160HD-C1 | IC ADC 12BIT 2CH 160MSPS 56HLQFN | ADC1243D160HD-C1.pdf | |
| MAX5150ACPE+ | 13 Bit Digital to Analog Converter 2 16-PDIP | MAX5150ACPE+.pdf | |
| R5F21358MDFP#V0 | R8C R8C/3x/35M Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 64KB (64K x 8) FLASH 52-LQFP (10x10) | R5F21358MDFP#V0.pdf | |
| MC14067BCPG | 1 Circuit IC Switch 16:1 280 Ohm 24-PDIP | MC14067BCPG.pdf | |
| BQ24314DSGT | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion 8-WSON (2x2) | BQ24314DSGT.pdf | |
| ISL62382HRTZ | Power Supply Controller Power Supply Controller 32-TQFN (5x5) | ISL62382HRTZ.pdf |