| Manufacturer Part Number: | D12321VTE25V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8S/2000 H8® H8S/2300 Microcontroller IC 16-Bit 25MHz ROMless 120-TQFP (14x14) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | D12321VTE25V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-D12321VTE25V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Electromagnetic Noise Reduction Techniques Part 1 | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8S/2300 | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Core Processor | H8S/2000 | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 25MHz | |
| Connectivity | SCI, SmartCard | |
| Peripherals | POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 86 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 4K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 3.6 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 120-TQFP | |
| Supplier Device Package | 120-TQFP (14x14) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | D12321VTE25V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
D12321VTE25V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of D12321VTE25V is new and unused, you can buy D12321VTE25V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for D12321VTE25V.
| DDZ22BSF-7 | Zener Diode 21.18V 500mW ±3% Surface Mount SOD-323F | DDZ22BSF-7.pdf | |
| 3EZ130D5/TR8 | Zener Diode 130V 3W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ130D5/TR8.pdf | |
| IPI60R165CPAKSA1 | MOSFET N-CH 650V 21A TO-262 | IPI60R165CPAKSA1.pdf | |
| 8N4SV75LC-0130CDI8 | VCXO IC 174.8MHz 6-CLCC | 8N4SV75LC-0130CDI8.pdf | |
| MAX5500BGAP+ | 12 Bit Digital to Analog Converter 4 20-SSOP | MAX5500BGAP+.pdf | |
| ADSP-BF512KSWZ-4 | IC DSP 16/32B 400MHZ LP 176LQFP | ADSP-BF512KSWZ-4.pdf | |
| PIC12LF1571-E/MS | PIC PIC® 12F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 8-MSOP | PIC12LF1571-E/MS.pdf | |
| MAX456CQH+D | IC VIDEO CROSSPOINT SWIT 44PLCC | MAX456CQH+D.pdf | |
| TUSB2136PM | USB Hub Controller USB 2.0 USB Interface 64-LQFP (10x10) | TUSB2136PM.pdf | |
| LT1499HS#TRPBF | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SO | LT1499HS#TRPBF.pdf | |
| 72V841L20TF | IC FIFO SYNC 2048X18 20NS 64QFP | 72V841L20TF.pdf | |
| SST26WF080BT-104I/MF | IC FLASH 8MBIT | SST26WF080BT-104I/MF.pdf | |
| L6703TR | IC CONTROLLER SGL PHASE | L6703TR.pdf |