| Manufacturer Part Number: | D13008VXI25V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8/300H H8® H8/300H Microcontroller IC 16-Bit 25MHz ROMless |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | D13008VXI25V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-D13008VXI25V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Electromagnetic Noise Reduction Techniques Part 1 Digital to Analog Converter Part 1 Digital to Analog Converter Part 2 | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 15/Dec/2014 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8/300H | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | H8/300H | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 25MHz | |
| Connectivity | SCI, SmartCard | |
| Peripherals | PWM, WDT | |
| Number of I/O | 35 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 4K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 3.6 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 100-BFQFP | |
| Supplier Device Package | * | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | D13008VXI25V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
D13008VXI25V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of D13008VXI25V is new and unused, you can buy D13008VXI25V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for D13008VXI25V.
| BAL99-G3-08 | DIODE GEN PURP 70V 250MA SOT23 | BAL99-G3-08.pdf | |
| BZX79-C15,113 | Zener Diode 15V 400mW ±5% Through Hole ALF2 | BZX79-C15,113.pdf | |
| ADAS1000-1BCPZ-RL | 5 Channel AFE 19 Bit 56-LFCSP-VQ (9x9) | ADAS1000-1BCPZ-RL.pdf | |
| MCP4331-103E/ST | Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 129 Taps SPI Interface 20-TSSOP | MCP4331-103E/ST.pdf | |
| ICE40LM2K-CM49 | IC FPGA 37 I/O 49UCBGA | ICE40LM2K-CM49.pdf | |
| M306NKFHGP#U3 | M16C/60 M16C™ M16C/60/6NK Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 384KB (384K x 8) FLASH 100-LFQFP (14x14) | M306NKFHGP#U3.pdf | |
| DS2406X | Remote Control, Remote Metering Interface 6-FlipChip (2.82x2.54) | DS2406X.pdf | |
| LT1991CMS#TRPBF | Programmable Gain Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 10-MSOP | LT1991CMS#TRPBF.pdf | |
| BU16018KV-E2 | IC HDMI/DVI SWITCH GPIO 80VQFP | BU16018KV-E2.pdf | |
| AT49LV002T-12JI | IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC | AT49LV002T-12JI.pdf | |
| IS61LPS51236A-250B3LI | IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165BGA | IS61LPS51236A-250B3LI.pdf | |
| MAX3643ETG+ | Laser Driver IC 2.5Gbps 1 Channel 3 V ~ 3.6 V 24-TQFN (4x4) | MAX3643ETG+.pdf | |
| S-80914CLNB-G6JT2G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-82AB | S-80914CLNB-G6JT2G.pdf | |
| XC6123F543MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6123F543MR-G.pdf | |
| XC6124C536ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124C536ER-G.pdf |