| Manufacturer Part Number: | ES1PAHE3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Standard 50V 1A Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ES1PAHE3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ES1PAHE3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920mV @ 1A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 50V | |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ES1PAHE3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ES1PAHE3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of ES1PAHE3/84A is new and unused, you can buy ES1PAHE3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ES1PAHE3/84A.
| T107M1 | SCR 600V 4A Sensitive Gate Through Hole TO-202 | T107M1.pdf | |
| SUD20N10-66L-GE3 | MOSFET N-CH 100V 16.9A TO-252 | SUD20N10-66L-GE3.pdf | |
| IPA65R045C7XKSA1 | MOSFET N-CH 650V TO220-3 | IPA65R045C7XKSA1.pdf | |
| ICS954204AGLFT | IC TIMING CTRL HUB P4 56-TSSOP | ICS954204AGLFT.pdf | |
| CY7B993V-2AXC | IC CLK BUFF 18OUT 100MHZ 100LQFP | CY7B993V-2AXC.pdf | |
| 8N4SV76AC-0132CDI | VCXO IC 496MHz 6-CLCC | 8N4SV76AC-0132CDI.pdf | |
| LTC2293CUP#PBF | 12 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 64-QFN (9x9) | LTC2293CUP#PBF.pdf | |
| ADS8506IBDWR | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 28-SOIC | ADS8506IBDWR.pdf | |
| MSP430F6733IPN | CPUXV2 MSP430F6xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 64KB (64K x 8) FLASH 80-LQFP (12x12) | MSP430F6733IPN.pdf | |
| ISL84051IBZ-T7A | 1 Circuit IC Switch 8:1 100 Ohm 16-SOIC | ISL84051IBZ-T7A.pdf | |
| ISL88011IH523Z-T7A | Supervisor Open Drain, Push-Pull 1 Channel SOT-23-5 | ISL88011IH523Z-T7A.pdf | |
| MAX738AEWE+ | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 750mA 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | MAX738AEWE+.pdf | |
| MIC4574YN | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.23V 1 Output 500mA 8-DIP (0.300", 7.62mm) | MIC4574YN.pdf | |
| MAX5023LASA+T | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 150mA 8-SOIC | MAX5023LASA+T.pdf | |
| UA7824CKTTR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 24V 1.5A DDPAK/TO-263-3 | UA7824CKTTR.pdf |