| Manufacturer Part Number: | FSBM10SH60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 10A SPM32AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSBM10SH60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSBM10SH60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | SPM® | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 10A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | SPM32AA | |
| Standard Package | 48 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSBM10SH60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSBM10SH60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSBM10SH60A is new and unused, you can buy FSBM10SH60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSBM10SH60A.
| B170Q-13-F | DIODE SCHOTTKY 70V 1A SMA | B170Q-13-F.pdf | |
| 1N5354BRL | Zener Diode 17V 5W ±5% Through Hole Axial | 1N5354BRL.pdf | |
| KSA1175YTA | TRANS PNP 50V 0.15A TO-92S | KSA1175YTA.pdf | |
| 8N4SV75BC-0160CDI8 | VCXO IC 155.52MHz 6-CLCC | 8N4SV75BC-0160CDI8.pdf | |
| AD9280ARS | 8 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 28-SSOP | AD9280ARS.pdf | |
| AD9144BCPZRL | 16 Bit Digital to Analog Converter 4 88-LFCSP-VQ (12x12) | AD9144BCPZRL.pdf | |
| TMS320DM648CUT7 | IC DGTL MEDIA PROCESSOR 529FCBGA | TMS320DM648CUT7.pdf | |
| INA199A2DCKT | Current Sense Amplifier 1 Circuit SC-70-6 | INA199A2DCKT.pdf | |
| MC33174DTBG | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-TSSOP | MC33174DTBG.pdf | |
| MAX4487ASD+T | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | MAX4487ASD+T.pdf | |
| ADUM3190SRQZ | Isolator, Error Amplifier IC Shunt Regulators, Linear Power Supplies, Inverters, UPS 16-QSOP | ADUM3190SRQZ.pdf | |
| AD8120ACPZ-RL | IC ANLG VIDEO DELAY LINE 32LFCSP | AD8120ACPZ-RL.pdf | |
| SST26VF064BA-104I/MF | IC FLASH 64MBIT | SST26VF064BA-104I/MF.pdf | |
| UCC3916DPTR | Hot Swap Controller 1 Channel SCSI 8-SOIC | UCC3916DPTR.pdf | |
| CAX810TTBI-T3 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23 | CAX810TTBI-T3.pdf |