| Manufacturer Part Number: | FW217A-TL-2W |
|---|---|
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET 2N-CH 35V 6A 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FW217A-TL-2W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FW217A-TL-2W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | Wafer Fab Site Japan 9/Nov/2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays | |
| Manufacturer | ON Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | 2 N-Channel (Dual) | |
| FET Feature | Logic Level Gate, 4.5V Drive | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 35V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 6A | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 39 mOhm @ 6A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | - | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 10nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 470pF @ 20V | |
| Power - Max | 2.2W | |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | |
| Supplier Device Package | 8-SOIC | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FW217A-TL-2W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FW217A-TL-2W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of ON Semiconductor all series components. The condition of FW217A-TL-2W is new and unused, you can buy FW217A-TL-2W ON Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FW217A-TL-2W.
| MMBD1503A_D87Z | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 200V 200mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | MMBD1503A_D87Z.pdf | |
| T513F | SCR Module Module | T513F.pdf | |
| Q6004L4 | TRIAC 600V 4A TO220 | Q6004L4.pdf | |
| LET9060STR | RF Mosfet LDMOS 28V 300mA 960MHz 17.2dB 60W PowerSO-10RF (Straight Lead) | LET9060STR.pdf | |
| PSMN1R2-25YLDX | PSMN1R2-25YLD/LFPAK/REEL 7 Q1 | PSMN1R2-25YLDX.pdf | |
| 2309-1HDCG8 | IC CLK BUFFER ZD HI DRV 16-SOIC | 2309-1HDCG8.pdf | |
| LTC1594IS#PBF | 12 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 1 SAR 16-SOIC | LTC1594IS#PBF.pdf | |
| MX7847BR+T | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 24-SOIC W | MX7847BR+T.pdf | |
| PIC16LF1938T-I/SS | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 28-SSOP | PIC16LF1938T-I/SS.pdf | |
| TIBPAL16R6-5CN | IMPACT-X™ PAL® Programmable Logic Device (PLD) IC 5ns 20-PDIP | TIBPAL16R6-5CN.pdf | |
| DG401DY+ | 2 Circuit IC Switch 1:1 45 Ohm 16-SO | DG401DY+.pdf | |
| ISL43122IHZ-T | 2 Circuit IC Switch 1:1 20 Ohm SOT-23-8 | ISL43122IHZ-T.pdf | |
| MCP6444T-E/SL | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOICN | MCP6444T-E/SL.pdf | |
| MAX9532AUB+ | IC AMP VID DIRECTDRIVE 10UMAX | MAX9532AUB+.pdf | |
| SN74HC259NSR | D-Type, Addressable 1 Channel 1:8 IC Standard 16-SO | SN74HC259NSR.pdf |