| Manufacturer Part Number: | GBPC25005W |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9056 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RECT BRIDGE GPP 25A 50V GBPC-W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | GBPC25005W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-GBPC25005W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 25A | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 4-Square, GBPC-W | |
| Supplier Device Package | GBPC-W | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | GBPC25005W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
GBPC25005W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of GBPC25005W is new and unused, you can buy GBPC25005W Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for GBPC25005W.
| 1PMT5929C/TR7 | Zener Diode 15V 3W ±2% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5929C/TR7.pdf | |
| JANTX1N4125D-1 | Zener Diode 47V 500mW ±1% Through Hole DO-35 (DO-204AH) | JANTX1N4125D-1.pdf | |
| AOC2800 | MOSFET 2N-CH 4WLCSP | AOC2800.pdf | |
| IRL3302PBF | MOSFET N-CH 20V 39A TO-220AB | IRL3302PBF.pdf | |
| BSC037N025S G | MOSFET N-CH 25V 100A TDSON-8 | BSC037N025S G.pdf | |
| DS12885 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 114B Parallel 24-DIP (0.600", 15.24mm) | DS12885.pdf | |
| DAC7553IRGTRG4 | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 16-QFN (3x3) | DAC7553IRGTRG4.pdf | |
| LC5512MB-75FN256C | IC CPLD 512MC 7.5NS 256FBGA | LC5512MB-75FN256C.pdf | |
| MB90347ASPFV-G-356E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347ASPFV-G-356E1.pdf | |
| HI3-0508-5 | 1 Circuit IC Switch 8:1 400 Ohm 16-PDIP | HI3-0508-5.pdf | |
| SN74AHCT00N | NAND Gate IC 4 Channel 14-PDIP | SN74AHCT00N.pdf | |
| 7SB3257DTT2G | Multiplexer/Demultiplexer 1 x 2:1 6-TSOP | 7SB3257DTT2G.pdf | |
| S29GL512S10TFI010 | IC FLASH 512MBIT 100NS 56TSOP | S29GL512S10TFI010.pdf | |
| LM334MX | Current Source Regulator Adjustable 8-SOIC | LM334MX.pdf | |
| ICE2PCS04HKLA1 | PFC IC Continuous Conduction (CCM) 133kHz PG-DIP-8 | ICE2PCS04HKLA1.pdf |