| Manufacturer Part Number: | GBPC3504W |
|---|---|
| Manufacturer: | GeneSiC Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9945 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE BRIDGE 400V 35A GBPC-T/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | GBPC3504W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-GBPC3504W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Through Hole Bridge Rectifiers | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | GeneSiC Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 400V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 35A | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 4-Square, GBPC-W | |
| Supplier Device Package | GBPC-W | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | GBPC3504W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
GBPC3504W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of GeneSiC Semiconductor all series components. The condition of GBPC3504W is new and unused, you can buy GBPC3504W GeneSiC Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for GBPC3504W.
| SMBG4732E3/TR13 | Zener Diode 4.7V 2W ±10% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG4732E3/TR13.pdf | |
| 8N3QV01KG-1127CDI | VCXO IC 25MHz, 33.3333MHz, 50MHz, 125MHz 10-CLCC | 8N3QV01KG-1127CDI.pdf | |
| X9410YS24Z | Digital Potentiometer 2.5k Ohm 4 Circuit 64 Taps SPI Interface 24-SOIC | X9410YS24Z.pdf | |
| PIC16F1773T-I/MX | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 28-UQFN (6x6) | PIC16F1773T-I/MX.pdf | |
| DSPIC33FJ06GS001T-E/SO | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 6KB (2K x 24) FLASH 18-SOIC | DSPIC33FJ06GS001T-E/SO.pdf | |
| SN74LVC2G74DCURG4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL US8 | SN74LVC2G74DCURG4.pdf | |
| NC7SZ10L6X | NAND Gate IC 1 Channel 6-MicroPak | NC7SZ10L6X.pdf | |
| MX25R2035FZUIL0 | IC FLASH 2MBIT | MX25R2035FZUIL0.pdf | |
| ITS640S2HKSA1 | IC SWITCH HISIDE SMART TO220-7 | ITS640S2HKSA1.pdf | |
| AP431AL-13 | Shunt Voltage Reference IC 36V ±0.5% 200mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | AP431AL-13.pdf | |
| ISL6520CBZ | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 8-SOIC | ISL6520CBZ.pdf | |
| ZXTR2012Z-13 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 30mA SOT-89 | ZXTR2012Z-13.pdf |