| Manufacturer Part Number: | GE28F160C3TD70A |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology Inc. |
| Product Category: | Memory |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IC FLASH 16MBIT 70NS 46VFBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | GE28F160C3TD70A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-GE28F160C3TD70A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Memory | |
| Manufacturer | Micron Technology Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Format - Memory | FLASH | |
| Memory Type | Advanced + Boot Block FLASH | |
| Memory Size | 16M (1M x 16) | |
| Speed | 70ns | |
| Interface | Parallel | |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) | |
| Package / Case | 46-VFBGA | |
| Supplier Device Package | 46-VFBGA | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | GE28F160C3TD70A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
GE28F160C3TD70A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Micron Technology Inc. all series components. The condition of GE28F160C3TD70A is new and unused, you can buy GE28F160C3TD70A Micron Technology Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for GE28F160C3TD70A.
| SCBA2 | BRIDGE RECT 6A 200V | SCBA2.pdf | |
| MB158W | RECT BRIDGE 15A 800V WIRE LEADS | MB158W.pdf | |
| 1SS362FV,L3F | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 80V 100mA Surface Mount SOT-723 | 1SS362FV,L3F.pdf | |
| 1N5334BRLG | Zener Diode 3.6V 5W ±5% Through Hole Axial | 1N5334BRLG.pdf | |
| BT138-600/DG,127 | TRIAC 600V 12A TO220AB | BT138-600/DG,127.pdf | |
| ZHB6718TA | TRANS 2NPN/2PNP 20V 2.5A SOT223 | ZHB6718TA.pdf | |
| LPC1857JET256,551 | ARM® Cortex®-M3 LPC18xx Microcontroller IC 32-Bit 180MHz 1MB (1M x 8) FLASH 256-LBGA (17x17) | LPC1857JET256,551.pdf | |
| THS4120CDGN | Differential Amplifier 1 Circuit Differential 8-MSOP-PowerPad | THS4120CDGN.pdf | |
| SN74AHC125RGYR | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-VQFN (3.5x3.5) | SN74AHC125RGYR.pdf | |
| MC14049UBDG | Inverter IC 6 Channel 16-SOIC | MC14049UBDG.pdf | |
| M29W800DT90N1 | IC FLASH 8MBIT 90NS 48TSOP | M29W800DT90N1.pdf | |
| CY7C1563V18-400BZC | IC SRAM 72MBIT 400MHZ 165FBGA | CY7C1563V18-400BZC.pdf | |
| NCP1205DR2G | Converter Offline Flyback Topology 90kHz ~ 125kHz 16-SOIC | NCP1205DR2G.pdf | |
| FAN7389M | IC GATE-DRIVE 3PH HALFBRDG 24SOP | FAN7389M.pdf | |
| S-817B42AMC-CXFT2U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.2V 65mA SOT-23-5 | S-817B42AMC-CXFT2U.pdf |