| Manufacturer Part Number: | HD6417751RF200V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | SH-4 SuperH® SH7750 Microcontroller IC 32-Bit 200MHz ROMless 256-HQFP (28x28) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | HD6417751RF200V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-HD6417751RF200V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| PCN Obsolescence/ EOL | EOL 18/Dec/2015 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | SuperH® SH7750 | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | SH-4 | |
| Core Size | 32-Bit | |
| Speed | 200MHz | |
| Connectivity | EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard | |
| Peripherals | DMA, POR, WDT | |
| Number of I/O | 39 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 48K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.35 V ~ 1.6 V | |
| Data Converters | - | |
| Oscillator Type | External | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 256-BFQFP Exposed Pad | |
| Supplier Device Package | 256-HQFP (28x28) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | HD6417751RF200V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
HD6417751RF200V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of HD6417751RF200V is new and unused, you can buy HD6417751RF200V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for HD6417751RF200V.
| BZX85C24 | Zener Diode 24V 1W ±6% Through Hole DO-41 | BZX85C24.pdf | |
| 5V49EE504NLGI8 | IC PLL CLK GEN 200MHZ 24VQFN | 5V49EE504NLGI8.pdf | |
| DS1110E-400+ | Delay Line IC Nonprogrammable 10 Tap 400ns 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | DS1110E-400+.pdf | |
| XC4010XL-09BG256C | IC FPGA 160 I/O 256BGA | XC4010XL-09BG256C.pdf | |
| EFM8BB31F32I-B-QSOP24 | CIP-51 8051 Automotive, AEC-Q100, Busy Bee Microcontroller IC 8-Bit 50MHz 32KB (32K x 8) FLASH 24-QSOP | EFM8BB31F32I-B-QSOP24.pdf | |
| DSPIC33EP512MU810-E/PT | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 512KB (170K x 24) FLASH 100-TQFP (12x12) | DSPIC33EP512MU810-E/PT.pdf | |
| MAX4906FELB+TG24 | IC USB SWITCH DUAL 1X2 10UDFN | MAX4906FELB+TG24.pdf | |
| AS21P2TLRQ | 2 Circuit IC Switch 2:1 500 mOhm 10-QFN (1.8x1.4) | AS21P2TLRQ.pdf | |
| MAX308CUE+T | 1 Circuit IC Switch 8:1 100 Ohm 16-TSSOP | MAX308CUE+T.pdf | |
| SN75C188NE4 | 4/0 Driver RS232 14-PDIP | SN75C188NE4.pdf | |
| Z8523016PSC | Interface 40-PDIP | Z8523016PSC.pdf | |
| SI3200-GS | Telecom IC Subscriber Line Interface Concept (SLIC), CODEC 16-SOIC | SI3200-GS.pdf | |
| OP747ARUZ-REEL | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | OP747ARUZ-REEL.pdf | |
| AMP02FS-REEL | Instrumentation Amplifier 1 Circuit 16-SOIC | AMP02FS-REEL.pdf | |
| LTC6360CDD#TRPBF | ADC Driver IC Data Acquisition 8-DFN (3x3) | LTC6360CDD#TRPBF.pdf |