| Manufacturer Part Number: | HD6473228F10V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8/300 H8® H8/325 Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 8KB (8K x 8) OTP 64-QFP (14x14) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | HD6473228F10V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-HD6473228F10V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8/325 | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | H8/300 | |
| Core Size | 8-Bit | |
| Speed | 10MHz | |
| Connectivity | SCI, UART/USART | |
| Peripherals | - | |
| Number of I/O | 53 | |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8) | |
| Program Memory Type | OTP | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 256 x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | - | |
| Oscillator Type | External | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 64-BQFP | |
| Supplier Device Package | 64-QFP (14x14) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | HD6473228F10V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
HD6473228F10V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of HD6473228F10V is new and unused, you can buy HD6473228F10V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for HD6473228F10V.
| 3N258-E4/45 | DIODE BRIDGE 2A 800V 4SIP | 3N258-E4/45.pdf | |
| BAT6406WH6327XTSA1 | Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky 40V 120mA Surface Mount SC-70, SOT-323 | BAT6406WH6327XTSA1.pdf | |
| CZRU22VB-HF | Zener Diode 22V 150mW ±3% Surface Mount 0603/SOD-523F | CZRU22VB-HF.pdf | |
| ACTT10-800EQ | TRIAC SENS GATE 800V 10A TO220AB | ACTT10-800EQ.pdf | |
| SI7407DN-T1-E3 | MOSFET P-CH 12V 9.9A PPAK 1212-8 | SI7407DN-T1-E3.pdf | |
| 8N3SV76EC-0103CDI | VCXO IC 240MHz 6-CLCC | 8N3SV76EC-0103CDI.pdf | |
| BQ4802LYDSH | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar Parallel 28-SOIC (0.337", 8.56mm Width) with SNAPHAT Sockets | BQ4802LYDSH.pdf | |
| LTC2637IDE-LMI10#PBF | 10 Bit Digital to Analog Converter 8 14-DFN (4x3) | LTC2637IDE-LMI10#PBF.pdf | |
| AD5696ARUZ-RL7 | 16 Bit Digital to Analog Converter 4 16-TSSOP | AD5696ARUZ-RL7.pdf | |
| MB95F856KPFT-G-SNE2 | F²MC-8FX F²MC-8FX MB95850K Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 36KB (36K x 8) FLASH 24-TSSOP | MB95F856KPFT-G-SNE2.pdf | |
| SPC560D30L3B4E0X | e200z0h SPC56 Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | SPC560D30L3B4E0X.pdf | |
| MB9BF306NBPMC-G-JNE2 | ARM® Cortex®-M3 FM3 MB9B300B Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MB9BF306NBPMC-G-JNE2.pdf | |
| TMS320F28053PNT | C28x C2000™ C28x Piccolo™ Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 64KB (32K x 16) FLASH 80-LQFP (12x12) | TMS320F28053PNT.pdf | |
| MAX393CSE | 4 Circuit IC Switch 1:1 35 Ohm 16-SOIC | MAX393CSE.pdf | |
| MAX230CPP+ | 5/0 Driver RS232 20-PDIP | MAX230CPP+.pdf |