| Manufacturer Part Number: | HD6473257F10V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8/300 H8® H8/325 Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 60KB (60K x 8) OTP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | HD6473257F10V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-HD6473257F10V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8/325 | |
| Packaging | - | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | H8/300 | |
| Core Size | 8-Bit | |
| Speed | 10MHz | |
| Connectivity | SCI, UART/USART | |
| Peripherals | - | |
| Number of I/O | 53 | |
| Program Memory Size | 60KB (60K x 8) | |
| Program Memory Type | OTP | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 2K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | - | |
| Oscillator Type | External | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | - | |
| Supplier Device Package | - | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | HD6473257F10V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
HD6473257F10V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of HD6473257F10V is new and unused, you can buy HD6473257F10V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for HD6473257F10V.
| DSEP30-06A | DIODE GEN PURP 600V 30A TO247AD | DSEP30-06A.pdf | |
| RGL41DHE3/97 | DIODE GEN PURP 200V 1A DO213AB | RGL41DHE3/97.pdf | |
| SMBJ5956AE3/TR13 | Zener Diode 200V 2W ±10% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5956AE3/TR13.pdf | |
| 2EZ75D10E3/TR8 | Zener Diode 75V 2W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ75D10E3/TR8.pdf | |
| SMBG5376C/TR13 | Zener Diode 87V 5W ±2% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG5376C/TR13.pdf | |
| PTFB211501FV1R250XTMA1 | RF Mosfet LDMOS 30V 1.2A 2.17GHz 18dB 40W H-37248-2 | PTFB211501FV1R250XTMA1.pdf | |
| SN75LVDT386DGGG4 | 0/16 Receiver LVDS 64-TSSOP | SN75LVDT386DGGG4.pdf | |
| MC10H116MELG | 0/3 Receiver 16-SOEIAJ | MC10H116MELG.pdf | |
| BD7836EFV-E2 | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB 20-HTSSOP-B | BD7836EFV-E2.pdf | |
| SN74AUP1G00DPWR | NAND Gate IC 1 Channel 4-X2SON (0.80x0.80) | SN74AUP1G00DPWR.pdf | |
| TC74VHCT04AFTEL | Inverter IC 6 Channel 14-TSSOP | TC74VHCT04AFTEL.pdf | |
| NCP1217P133 | Converter Offline Flyback Topology 133kHz 7-PDIP | NCP1217P133.pdf | |
| LM5134BSD/NOPB | IC GATE DVR 7.6A LOW SIDE 6WQFN | LM5134BSD/NOPB.pdf | |
| MAX6887PETE+ | Supervisor Open Drain or Open Collector 6 Channel 16-TQFN (5x5) | MAX6887PETE+.pdf | |
| XC6124C716MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6124C716MR-G.pdf |