| Manufacturer Part Number: | HD64F3334YFLH16V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8/300 H8® H8/300 Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 32KB (32K x 8) FLASH |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | HD64F3334YFLH16V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-HD64F3334YFLH16V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8/300 | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Core Processor | H8/300 | |
| Core Size | 8-Bit | |
| Speed | 16MHz | |
| Connectivity | Host Interface, I²C, SCI | |
| Peripherals | POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 74 | |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) | |
| Program Memory Type | FLASH | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 1K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 80-QFP | |
| Supplier Device Package | * | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | HD64F3334YFLH16V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
HD64F3334YFLH16V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of HD64F3334YFLH16V is new and unused, you can buy HD64F3334YFLH16V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for HD64F3334YFLH16V.
| DB3J314F0L | Diode Array 1 Pair Series Connection Schottky 30V 30mA (DC) Surface Mount SC-85 | DB3J314F0L.pdf | |
| DTA015EUBTL | TRANS PREBIAS PNP 50V 0.2W UMT3F | DTA015EUBTL.pdf | |
| 8N4QV01EG-0018CDI | VCXO IC 212.5MHz, 250MHz, 300MHz, 312.5MHz 10-CLCC | 8N4QV01EG-0018CDI.pdf | |
| LTC2204IUK#PBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 48-QFN (7x7) | LTC2204IUK#PBF.pdf | |
| XC5VLX50-1FF324C | IC FPGA 220 I/O 324FBGA | XC5VLX50-1FF324C.pdf | |
| XC6VLX75T-2FFV484C | IC FPGA 240 I/O 484FCBGA | XC6VLX75T-2FFV484C.pdf | |
| STM8S103F3P3 | STM8 STM8S Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 8KB (8K x 8) FLASH 20-TSSOP | STM8S103F3P3.pdf | |
| Z8F082APH020SC | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 8KB (8K x 8) FLASH | Z8F082APH020SC.pdf | |
| M2S150-1FCSG536I | ARM® Cortex®-M3 System On Chip (SOC) IC SmartFusion®2 FPGA - 150K Logic Modules 512KB 64KB 166MHz 536-BGA (16x16) | M2S150-1FCSG536I.pdf | |
| 73M2901CE-IM/F | 300 ~ 9.6k Modem V.21, V.22, V.23, Bell 103, Bell 212A 32-QFN (5x5) | 73M2901CE-IM/F.pdf | |
| SCY33202DR2G | ANA LO-V / R-R DUAL OA | SCY33202DR2G.pdf | |
| TLV2252AIDRG4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | TLV2252AIDRG4.pdf | |
| SY10E337JZ TR | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 3 Bit per Element Push-Pull Output 28-PLCC (11.5x11.5) | SY10E337JZ TR.pdf | |
| SN74F174ADE4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC | SN74F174ADE4.pdf | |
| IS62WV102416EBLL-55BLI | IC SRAM 16MB 55NS 48BGA | IS62WV102416EBLL-55BLI.pdf |