| Manufacturer Part Number: | HT32A |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse Inc. |
| Product Category: | Thyristors - DIACs, SIDACs |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diac/Sidac Thyristor 28 ~ 36V 2A DO-35 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | HT32A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-HT32A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Thyristors - DIACs, SIDACs | |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Breakover | 28 ~ 36V | |
| Current - Breakover | 15µA | |
| Current - Hold (Ih) (Max) | - | |
| Current - Peak Output | 2A | |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial | |
| Supplier Device Package | DO-35 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | HT32A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
HT32A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Littelfuse Inc. all series components. The condition of HT32A is new and unused, you can buy HT32A Littelfuse Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for HT32A.
| CDLL4465 | Zener Diode 10V 1.5W ±5% Surface Mount DO-213AB | CDLL4465.pdf | |
| JAN2N2329S | SCR 400V Sensitive Gate Through Hole TO-39 (TO-205AD) | JAN2N2329S.pdf | |
| 8N4Q001FG-2001CDI8 | Clock Oscillator IC 10-CLCC | 8N4Q001FG-2001CDI8.pdf | |
| TMS320F2808PZS | C28x C2000™ C28x Fixed-Point Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 128KB (64K x 16) FLASH 100-LQFP (14x14) | TMS320F2808PZS.pdf | |
| PIC16C710-04/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 896B (512 x 14) OTP 20-SSOP | PIC16C710-04/SS.pdf | |
| EFM32LG842F256G-E-QFP64R | ARM® Cortex®-M3 Leopard Gecko Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | EFM32LG842F256G-E-QFP64R.pdf | |
| MAX3317ECAP+T | 2/2 Transceiver Full RS232 20-SSOP | MAX3317ECAP+T.pdf | |
| NJMOP07D | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-DIP | NJMOP07D.pdf | |
| OPA357AIDBVTG4 | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-6 | OPA357AIDBVTG4.pdf | |
| SN74ALS638AN | Transceiver, Inverting 1 Element 8 Bit per Element Open Collector, Push-Pull Output 20-PDIP | SN74ALS638AN.pdf | |
| MC100EP08DTR2G | XOR/XNOR Gate Configurable 1 Circuit 2 Input (1, 1) Input 8-TSSOP | MC100EP08DTR2G.pdf | |
| MC74AC259DG | D-Type, Addressable 1 Channel 1:8 IC Standard 16-SOIC | MC74AC259DG.pdf | |
| NAND256W3A2BNXE | IC FLASH 256MBIT 48TSOP | NAND256W3A2BNXE.pdf | |
| IS42S32400E-7TL-TR | IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 86TSOP | IS42S32400E-7TL-TR.pdf | |
| AT17LV128-10SC | IC SRL CONFIG EEPROM 128K 20SOIC | AT17LV128-10SC.pdf |