| Manufacturer Part Number: | IRAM136-0760A |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 5A 29-SSIP, 21 Leads, Formed Leads |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IRAM136-0760A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IRAM136-0760A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 5A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2000Vrms | |
| Package / Case | 29-SSIP, 21 Leads, Formed Leads | |
| Standard Package | 110 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IRAM136-0760A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IRAM136-0760A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of IRAM136-0760A is new and unused, you can buy IRAM136-0760A Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IRAM136-0760A.
| FSV8100V | DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO-277 | FSV8100V.pdf | |
| 2N4403_D29Z | TRANS PNP 40V 0.6A TO-92 | 2N4403_D29Z.pdf | |
| APTGF75DA120T1G | IGBT Module NPT Single 1200V 100A 500W Chassis Mount SP1 | APTGF75DA120T1G.pdf | |
| CDC2509CPW | IC 3.3V PLL CLK-DRVR 24-TSSOP | CDC2509CPW.pdf | |
| 8N3SV75BC-0169CDI8 | VCXO IC 148.5MHz 6-CLCC | 8N3SV75BC-0169CDI8.pdf | |
| LTC1665IN#PBF | 8 Bit Digital to Analog Converter 8 16-PDIP | LTC1665IN#PBF.pdf | |
| 5SGSMD4K3F40I3LN | IC FPGA 696 I/O 1517FBGA | 5SGSMD4K3F40I3LN.pdf | |
| AD8066ARM | Voltage Feedback Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | AD8066ARM.pdf | |
| LMV715MFX/NOPB | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-6 | LMV715MFX/NOPB.pdf | |
| CLVC574AQPWRG4Q1 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP | CLVC574AQPWRG4Q1.pdf | |
| NC7SZ05M5 | Inverter IC 1 Channel Open Drain SOT-23-5 | NC7SZ05M5.pdf | |
| MC100ELT24DTR2G | Mixed Signal Translator Unidirectional 1 Circuit 1 Channel 8-TSSOP | MC100ELT24DTR2G.pdf | |
| BTS7700GNUMA1 | IC SW TRILITHIC 200MOHM PDSO28 | BTS7700GNUMA1.pdf | |
| HIP6601BCB-T | IC DRVR MOSFET SYNC BUCK 8-SOIC | HIP6601BCB-T.pdf | |
| AD1580BKSZ-REEL7 | Shunt Voltage Reference IC ±0.2% 10mA SC-70, SOT-323 | AD1580BKSZ-REEL7.pdf |