| Manufacturer Part Number: | ISL21010CFH320Z-T7A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | PMIC - Voltage Reference |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Series Voltage Reference IC ±0.2% 25mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ISL21010CFH320Z-T7A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ISL21010CFH320Z-T7A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Voltage Reference | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Reference Type | Series | |
| Output Type | Fixed | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.048V | |
| Voltage - Output (Max) | - | |
| Current - Output | 25mA | |
| Tolerance | ±0.2% | |
| Temperature Coefficient | 50ppm/°C | |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 58µVp-p | |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 26µVrms | |
| Voltage - Input | 2.2 V ~ 5.5 V | |
| Current - Supply | 100µA | |
| Current - Cathode | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ISL21010CFH320Z-T7A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ISL21010CFH320Z-T7A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of ISL21010CFH320Z-T7A is new and unused, you can buy ISL21010CFH320Z-T7A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ISL21010CFH320Z-T7A.
| GBPC3501-G | RECTIFIER BRIDGE 35A 100V GBPC | GBPC3501-G.pdf | |
| 306CMQ200 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V 150A Chassis Mount PRM4 | 306CMQ200.pdf | |
| 2N4401_D11Z | TRANS NPN 40V 0.6A TO-92 | 2N4401_D11Z.pdf | |
| LTC2164CUK#PBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 48-QFN (7x7) | LTC2164CUK#PBF.pdf | |
| S1R72V17B00A200 | USB Host Controller USB 2.0 USB Interface 60-FBGA (5x5) | S1R72V17B00A200.pdf | |
| ISL36111DRZ-T7 | Data Transport Interface 16-QFN (3x3) | ISL36111DRZ-T7.pdf | |
| LMV712LD | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 10-WSON (3x3) | LMV712LD.pdf | |
| PI3B3251Q | Multiplexer/Demultiplexer 1 x 8:1 16-QSOP | PI3B3251Q.pdf | |
| AT29C040A-10TC | IC FLASH 4MBIT 100NS 32TSOP | AT29C040A-10TC.pdf | |
| S-8211CBS-I6T1U | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion/Polymer SNT-6A | S-8211CBS-I6T1U.pdf | |
| S-1003NB27I-I6T1U | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SNT-6A | S-1003NB27I-I6T1U.pdf | |
| ISL88001IH22Z-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 | ISL88001IH22Z-T.pdf | |
| MAX6414UK42+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5 | MAX6414UK42+T.pdf | |
| LM1085IT-12/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 3A TO-220-3 | LM1085IT-12/NOPB.pdf |