| Manufacturer Part Number: | ISL21010CFH341Z-T7A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | PMIC - Voltage Reference |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Series Voltage Reference IC ±0.2% 25mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ISL21010CFH341Z-T7A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ISL21010CFH341Z-T7A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Voltage Reference | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Reference Type | Series | |
| Output Type | Fixed | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 4.096V | |
| Voltage - Output (Max) | - | |
| Current - Output | 25mA | |
| Tolerance | ±0.2% | |
| Temperature Coefficient | 50ppm/°C | |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 112µVp-p | |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 56µVrms | |
| Voltage - Input | 4.2 V ~ 5.5 V | |
| Current - Supply | 100µA | |
| Current - Cathode | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ISL21010CFH341Z-T7A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ISL21010CFH341Z-T7A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of ISL21010CFH341Z-T7A is new and unused, you can buy ISL21010CFH341Z-T7A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ISL21010CFH341Z-T7A.
| FFA60UP30DNTU_F109 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 300V 30A Through Hole, Radial TO-3P-3, SC-65-3 | FFA60UP30DNTU_F109.pdf | |
| FR12JR02 | Diode Standard, Reverse Polarity 600V 12A Chassis, Stud Mount DO-4 | FR12JR02.pdf | |
| 125NQ015 | Diode Schottky 15V 120A Chassis Mount D-67 | 125NQ015.pdf | |
| 1PMT5938C/TR13 | Zener Diode 36V 3W ±2% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5938C/TR13.pdf | |
| JAN1N2991B | Zener Diode 36V 10W ±5% Stud Mount DO-213AA (DO-4) | JAN1N2991B.pdf | |
| NGD8201NT4G | IGBT 440V 20A 125W Surface Mount DPAK-3 | NGD8201NT4G.pdf | |
| MAX155BEWI+T | 8 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 SAR 28-SOIC W | MAX155BEWI+T.pdf | |
| R5F52206BDFL#30 | RX RX200 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 256KB (256K x 8) FLASH 48-LFQFP (7x7) | R5F52206BDFL#30.pdf | |
| ISL43640IRZ | 1 Circuit IC Switch 4:1 50 Ohm 16-QFN (3x3) | ISL43640IRZ.pdf | |
| THS6022IPWPR | 2/0 Driver DSL 14-HTSSOP | THS6022IPWPR.pdf | |
| MCP6023-I/ST | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-TSSOP | MCP6023-I/ST.pdf | |
| MAX4275ADESA | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | MAX4275ADESA.pdf | |
| 74AC14SJX | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-SOP | 74AC14SJX.pdf | |
| SN74LVC1G3208YZTR | AND/OR Gate Configurable 1 Circuit 3 Input (2, 1) Input 6-DSBGA | SN74LVC1G3208YZTR.pdf | |
| LTC2935CTS8-2#TRPBF | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel TSOT-23-8 | LTC2935CTS8-2#TRPBF.pdf |