| Manufacturer Part Number: | ISL21010DFH310Z-T7A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | PMIC - Voltage Reference |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Series Voltage Reference IC ±0.2% 25mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ISL21010DFH310Z-T7A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ISL21010DFH310Z-T7A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Voltage Reference | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Reference Type | Series | |
| Output Type | Fixed | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.024V | |
| Voltage - Output (Max) | - | |
| Current - Output | 25mA | |
| Tolerance | ±0.2% | |
| Temperature Coefficient | 50ppm/°C | |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 14µVp-p | |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 24µVrms | |
| Voltage - Input | 2.2 V ~ 5.5 V | |
| Current - Supply | 100µA | |
| Current - Cathode | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ISL21010DFH310Z-T7A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ISL21010DFH310Z-T7A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of ISL21010DFH310Z-T7A is new and unused, you can buy ISL21010DFH310Z-T7A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ISL21010DFH310Z-T7A.
| DF204ST-G | RECT BRIDGE GPP 400V 2A DFS | DF204ST-G.pdf | |
| MMSZ5267B-HE3-08 | Zener Diode 75V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5267B-HE3-08.pdf | |
| 1N5933BPE3/TR12 | Zener Diode 22V 1.5W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5933BPE3/TR12.pdf | |
| BLS6G2933S-130,112 | RF Mosfet LDMOS 32V 100mA 2.9GHz ~ 3.3GHz 12.5dB 130W CDFM2 | BLS6G2933S-130,112.pdf | |
| IRL3803STRL | MOSFET N-CH 30V 140A D2PAK | IRL3803STRL.pdf | |
| 8N3SV75EC-0043CDI8 | VCXO IC 496MHz 6-CLCC | 8N3SV75EC-0043CDI8.pdf | |
| SN74ABT162823ADL | IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP | SN74ABT162823ADL.pdf | |
| 7WB3126AMX1TCG | Bus Switch 1 x 1:1 8-ULLGA (1.95x1) | 7WB3126AMX1TCG.pdf | |
| AT28C64B-15PU | IC EEPROM 64KBIT 150NS 28DIP | AT28C64B-15PU.pdf | |
| CY62148EV30LL-45BVIT | IC SRAM 4MBIT 45NS 36VFBGA | CY62148EV30LL-45BVIT.pdf | |
| TEA1552T/N1,518 | Converter Offline Flyback Topology 25kHz ~ 125kHz 14-SO | TEA1552T/N1,518.pdf | |
| LM2941CSX/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 5 V ~ 20 V 1A DDPAK/TO-263-5 | LM2941CSX/NOPB.pdf | |
| REG102NA-2.8/3K | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.8V 250mA SOT-23-5 | REG102NA-2.8/3K.pdf | |
| FM33256B-G | Processor Companion IC Processor-Based Systems 14-SOIC | FM33256B-G.pdf | |
| ATSHA204A-MAHDA-T | Authentication Chip IC Networking and Communications 8-UDFN (2x3) | ATSHA204A-MAHDA-T.pdf |