| Manufacturer Part Number: | ISL55100AIRZ-T7A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | Logic - Specialty Logic |
| Available Quantity: | 9260 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IC COMP DRVR/WINDOW 18V 72QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ISL55100AIRZ-T7A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ISL55100AIRZ-T7A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Logic - Specialty Logic | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Logic Type | Comparator, Driver | |
| Supply Voltage | 9 V ~ 18 V | |
| Number of Bits | 4 | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 72-VFQFN Exposed Pad | |
| Supplier Device Package | 72-QFN (10x10) | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ISL55100AIRZ-T7A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ISL55100AIRZ-T7A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of ISL55100AIRZ-T7A is new and unused, you can buy ISL55100AIRZ-T7A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ISL55100AIRZ-T7A.
| M1MA141WAT1G | Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 40V 100mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323 | M1MA141WAT1G.pdf | |
| S2KW12C-3P | Diode Standard 12000V (12kV) 2A Chassis Mount | S2KW12C-3P.pdf | |
| SMBJ4745AE3/TR13 | Zener Diode 16V 2W ±5% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ4745AE3/TR13.pdf | |
| SPB80N03S2L-06 | MOSFET N-CH 30V 80A D2PAK | SPB80N03S2L-06.pdf | |
| 5P30017NDGI8 | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 200MHz 6-UFDFN | 5P30017NDGI8.pdf | |
| 8N4Q001EG-105LCDI8 | Clock Oscillator IC 100MHz, 125MHz, 150MHz, 156.25MHz 10-CLCC | 8N4Q001EG-105LCDI8.pdf | |
| TS555ID | 555 Type, Timer/Oscillator (Single) IC 2.7MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | TS555ID.pdf | |
| MAX162BCWG+ | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 24-SOIC | MAX162BCWG+.pdf | |
| XC4025E-3PG223I | IC FPGA 192 I/O 223CPGA | XC4025E-3PG223I.pdf | |
| CY8C28445-24PVXI | M8C PSOC®1 CY8C28xxx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-SSOP | CY8C28445-24PVXI.pdf | |
| PIC12F752T-I/MF | PIC PIC® 12F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 8-DFN-EP (3x3) | PIC12F752T-I/MF.pdf | |
| DF36054GHV | H8/300H H8® H8/300H Tiny Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-QFP (14x14) | DF36054GHV.pdf | |
| TMS320F2806PZQ | C28x C2000™ C28x Fixed-Point Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 64KB (32K x 16) FLASH 100-LQFP (14x14) | TMS320F2806PZQ.pdf | |
| FIN3384MTDX | 2.38Gbps Deserializer 4 Input 28 Output 56-TSSOP | FIN3384MTDX.pdf | |
| FXLA2204UMX | Cell Phone Interface 24-UMLP (3.4x2.5) | FXLA2204UMX.pdf |