| Manufacturer Part Number: | ISL55100BIRZ-T7A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | Logic - Specialty Logic |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IC COMP DRVR/WINDOW 18V 72QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ISL55100BIRZ-T7A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ISL55100BIRZ-T7A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Logic - Specialty Logic | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Logic Type | Comparator, Driver | |
| Supply Voltage | 9 V ~ 18 V | |
| Number of Bits | 4 | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 72-VFQFN Exposed Pad | |
| Supplier Device Package | 72-QFN (10x10) | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ISL55100BIRZ-T7A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ISL55100BIRZ-T7A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of ISL55100BIRZ-T7A is new and unused, you can buy ISL55100BIRZ-T7A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ISL55100BIRZ-T7A.
| G2SBA60-M3/51 | BRIDGE RECT 1.5A 600V GBL | G2SBA60-M3/51.pdf | |
| RB060L-40TE25 | DIODE SCHOTTKY 40V 2A PMDS | RB060L-40TE25.pdf | |
| ISL9R860P2 | DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC | ISL9R860P2.pdf | |
| R7201606XXOO | Diode Standard 1600V (1.6kV) 600A Chassis Mount DO-200AB, B-PUK | R7201606XXOO.pdf | |
| CDLL5245B | Zener Diode 15V ±5% Surface Mount DO-213AB | CDLL5245B.pdf | |
| MMSZ4688T3G | Zener Diode 4.7V 500mW Surface Mount SOD-123 | MMSZ4688T3G.pdf | |
| MX7523JCWE+T | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 16-SOIC | MX7523JCWE+T.pdf | |
| XC6SLX100-2FG676I | IC FPGA 480 I/O 676FCBGA | XC6SLX100-2FG676I.pdf | |
| EP3CLS100F780C7N | IC FPGA 413 I/O 780FBGA | EP3CLS100F780C7N.pdf | |
| PIC18F6680T-I/PT | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 64KB (32K x 16) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC18F6680T-I/PT.pdf | |
| R5H30211NB09NQ01 | IC MCU | R5H30211NB09NQ01.pdf | |
| TS1872AIDT | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SO | TS1872AIDT.pdf | |
| LTC6253IMS8#TRPBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | LTC6253IMS8#TRPBF.pdf | |
| CD4073BMT | AND Gate IC 3 Channel 14-SOIC | CD4073BMT.pdf | |
| MC14043BDR2 | S-R Latch 4 Channel 1:1 IC Tri-State 16-SOIC | MC14043BDR2.pdf |