| Manufacturer Part Number: | ISL60002BIH325Z-T7A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | PMIC - Voltage Reference |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Series Voltage Reference IC ±0.04% 7mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ISL60002BIH325Z-T7A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ISL60002BIH325Z-T7A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | ISL21080Y,ISL60002Y Wafer Fab Site Update 08/Aug/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | Series, Fixed - Intersil | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Voltage Reference | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | FGA™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Reference Type | Series | |
| Output Type | Fixed | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V | |
| Voltage - Output (Max) | - | |
| Current - Output | 7mA | |
| Tolerance | ±0.04% | |
| Temperature Coefficient | 20ppm/°C | |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 30µVp-p | |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - | |
| Voltage - Input | 2.7 V ~ 5.5 V | |
| Current - Supply | 900nA | |
| Current - Cathode | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ISL60002BIH325Z-T7A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ISL60002BIH325Z-T7A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of ISL60002BIH325Z-T7A is new and unused, you can buy ISL60002BIH325Z-T7A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ISL60002BIH325Z-T7A.
| BAR6304WE6327HTSA1 | RF Diode PIN - 1 Pair Series Connection 50V 100mA 250mW PG-SOT323-3 | BAR6304WE6327HTSA1.pdf | |
| 1N5238BTA | Zener Diode 8.7V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5238BTA.pdf | |
| MRF5S19150HSR5 | RF Mosfet LDMOS 28V 1.4A 1.93GHz ~ 1.99GHz 14dB 32W NI-880S | MRF5S19150HSR5.pdf | |
| SI5342C-B-GM | IC CLK BUFFER PLL 44QFN | SI5342C-B-GM.pdf | |
| PIC16C621T-20E/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.75KB (1K x 14) OTP 20-SSOP | PIC16C621T-20E/SS.pdf | |
| MAX966EUA+ | Comparator General Purpose Open-Drain, Rail-to-Rail 8-uMAX | MAX966EUA+.pdf | |
| MAX6730AUTLD1+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-6 | MAX6730AUTLD1+T.pdf |