| Manufacturer Part Number: | ISL60002DIH310Z-T7A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | PMIC - Voltage Reference |
| Available Quantity: | 9505 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Series Voltage Reference IC ±0.49% 7mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ISL60002DIH310Z-T7A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ISL60002DIH310Z-T7A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | ISL21080Y,ISL60002Y Wafer Fab Site Update 08/Aug/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | Series, Fixed - Intersil | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Voltage Reference | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | FGA™ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Reference Type | Series | |
| Output Type | Fixed | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.024V | |
| Voltage - Output (Max) | - | |
| Current - Output | 7mA | |
| Tolerance | ±0.49% | |
| Temperature Coefficient | 20ppm/°C | |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 30µVp-p | |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - | |
| Voltage - Input | 2.7 V ~ 5.5 V | |
| Current - Supply | 900nA | |
| Current - Cathode | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ISL60002DIH310Z-T7A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ISL60002DIH310Z-T7A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of ISL60002DIH310Z-T7A is new and unused, you can buy ISL60002DIH310Z-T7A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ISL60002DIH310Z-T7A.
| SBR1F | BRIDGE RECT 1.5A 100V | SBR1F.pdf | |
| W06M-BP | IC BRIDGE RECT 1.5A 600V WOM | W06M-BP.pdf | |
| 1N6478-E3/96 | DIODE GEN PURP 50V 1A DO213AB | 1N6478-E3/96.pdf | |
| FFPF10UP30STTU | Diode Standard 300V 10A Through Hole TO-220F | FFPF10UP30STTU.pdf | |
| SB160A-E3/73 | Diode Schottky 60V 1A Through Hole DO-204AL (DO-41) | SB160A-E3/73.pdf | |
| ZTX605STOA | TRANS NPN DARL 120V 1A E-LINE | ZTX605STOA.pdf | |
| MJE18004D2G | TRANS NPN 450V 5A TO-220AB | MJE18004D2G.pdf | |
| IRL1104LPBF | MOSFET N-CH 40V 104A TO-262 | IRL1104LPBF.pdf | |
| 810001BK-22LF | IC CLK SYNC DL VCXO PLL 32 VFQFN | 810001BK-22LF.pdf | |
| ADF4157BRUZ | IC PLL FREQ SYNTH 6GHZ 16TSSOP | ADF4157BRUZ.pdf | |
| LTC6992IS6-1#TRMPBF | Oscillator, Silicon IC 3.81Hz ~ 1MHz SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 | LTC6992IS6-1#TRMPBF.pdf | |
| ADS5281IRGCT | 12 Bit Analog to Digital Converter 8 Input 8 Pipelined 64-VQFN (9x9) | ADS5281IRGCT.pdf | |
| EP2S130F1508I4N | IC FPGA 1126 I/O 1508FBGA | EP2S130F1508I4N.pdf | |
| ST72F60E1M1 | ST7 ST7 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 4KB (4K x 8) FLASH | ST72F60E1M1.pdf | |
| Z8F0813HH005SG | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 5MHz 8KB (8K x 8) FLASH | Z8F0813HH005SG.pdf |