| Manufacturer Part Number: | ISL60002DIH330Z-T7A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | PMIC - Voltage Reference |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Series Voltage Reference IC ±0.17% 7mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ISL60002DIH330Z-T7A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ISL60002DIH330Z-T7A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | ISL21080Y,ISL60002Y Wafer Fab Site Update 08/Aug/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | Series, Fixed - Intersil | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Voltage Reference | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | FGA™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Reference Type | Series | |
| Output Type | Fixed | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V | |
| Voltage - Output (Max) | - | |
| Current - Output | 7mA | |
| Tolerance | ±0.17% | |
| Temperature Coefficient | 20ppm/°C | |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 30µVp-p | |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - | |
| Voltage - Input | 3.2 V ~ 5.5 V | |
| Current - Supply | 900nA | |
| Current - Cathode | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ISL60002DIH330Z-T7A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ISL60002DIH330Z-T7A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of ISL60002DIH330Z-T7A is new and unused, you can buy ISL60002DIH330Z-T7A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ISL60002DIH330Z-T7A.
| MMSZ5267C-HE3-18 | Zener Diode 75V 500mW ±2% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5267C-HE3-18.pdf | |
| FDMS3664S | MOSFET 2N-CH 30V 13A/25A 8-PQFN | FDMS3664S.pdf | |
| STD7N80K5 | MOSFET N-CH 800V 6A DPAK | STD7N80K5.pdf | |
| SL28SRC04BZCT | IC CLOCK 4PCIE GEN3 24TSSOP | SL28SRC04BZCT.pdf | |
| 8N4QV01FG-0118CDI8 | VCXO IC 100MHz 10-CLCC | 8N4QV01FG-0118CDI8.pdf | |
| ISL22329UFU10Z-TK | Digital Potentiometer 50k Ohm 2 Circuit 128 Taps I²C Interface 10-MSOP | ISL22329UFU10Z-TK.pdf | |
| CS181012-CQZR | IC COBRANET 8CH 32BIT 144-LQFP | CS181012-CQZR.pdf | |
| LPC2134FBD64,151 | ARM7® LPC2100 Microcontroller IC 16/32-Bit 60MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | LPC2134FBD64,151.pdf | |
| THS4531IDR | Differential Amplifier 1 Circuit Differential, Rail-to-Rail 8-SOIC | THS4531IDR.pdf | |
| CY7C1165KV18-550BZC | IC SRAM 18MBIT 550MHZ 165FBGA | CY7C1165KV18-550BZC.pdf | |
| S-1133B21-U5T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.1V 300mA SOT-89-5 | S-1133B21-U5T1G.pdf | |
| LP3984ITP-1.8/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 150mA 4-DSBGA | LP3984ITP-1.8/NOPB.pdf | |
| NCP1500DMR2G | Linear And Switching Voltage Regulator IC 1 Output Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (1) 270kHz ~ 639kHz 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | NCP1500DMR2G.pdf |