| Manufacturer Part Number: | ISL78302ARWCZ-T7A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Linear |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 1.2V, 1.8V 300mA 10-DFN (3x3) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ISL78302ARWCZ-T7A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ISL78302ARWCZ-T7A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Voltage Regulators - Linear | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | Automotive, AEC-Q100 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Regulator Topology | Positive Fixed | |
| Voltage - Output | 1.2V, 1.8V | |
| Current - Output | 300mA | |
| Voltage - Dropout (Typical) | - | |
| Number of Regulators | 2 | |
| Voltage - Input | 2.3 V ~ 6.5 V | |
| Current - Limit (Min) | 320mA | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad | |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ISL78302ARWCZ-T7A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ISL78302ARWCZ-T7A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of ISL78302ARWCZ-T7A is new and unused, you can buy ISL78302ARWCZ-T7A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ISL78302ARWCZ-T7A.
| 1N5955CP/TR12 | Zener Diode 180V 1.5W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5955CP/TR12.pdf | |
| ACTT4S-800E,118 | TRIAC SENS GATE 800V 4A DPAK | ACTT4S-800E,118.pdf | |
| KSC2334RTU | TRANS NPN 100V 7A TO-220 | KSC2334RTU.pdf | |
| 8N4Q001EG-1020CDI | Clock Oscillator IC 106.25MHz, 125MHz, 156.25MHz, 212.5MHz 10-CLCC | 8N4Q001EG-1020CDI.pdf | |
| A3P060-FG144 | IC FPGA 96 I/O 144FBGA | A3P060-FG144.pdf | |
| AT90S8535-8JI | AVR AVR® 90S Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 8KB (4K x 16) FLASH 44-PLCC (16.59x16.59) | AT90S8535-8JI.pdf | |
| TS5V330DE4 | IC VIDEO SWITCH QUAD SPDT 16SOIC | TS5V330DE4.pdf | |
| LAN9352/PT | Ethernet Switch 10/100 Base-T/TX PHY I²C, SPI Interface 80-TQFP-EP (12x12) | LAN9352/PT.pdf | |
| SN65LBC172A16DWG4 | 4/0 Driver RS422, RS485 16-SOIC | SN65LBC172A16DWG4.pdf | |
| SN74AUP1G79DRYR | IC D-TYPE POS TRG SNGL 6SON | SN74AUP1G79DRYR.pdf | |
| MT29F2G08ABAEAWP-ATX:E | SLC 2G 256MX8 TSOP | MT29F2G08ABAEAWP-ATX:E.pdf | |
| AT49BV322A-70TU | IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP | AT49BV322A-70TU.pdf | |
| DS3050W-100# | IC NVSRAM 4MBIT 100NS 256BGA | DS3050W-100#.pdf | |
| SC4812STRT | Flyback, Forward Converter Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-SO | SC4812STRT.pdf | |
| MAX1763EEE+ | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable (Fixed) 2.5V (3.3V) 1 Output 2A (Switch) 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) | MAX1763EEE+.pdf |