| Manufacturer Part Number: | ISL9104AIRUNZ-T7A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 500mA 6-UFDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ISL9104AIRUNZ-T7A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ISL9104AIRUNZ-T7A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Application: Patient Monitoring and Diagnostic Equipment | |
| Online Catalog | Buck (Step-Down) IC | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Function | Step-Down | |
| Output Configuration | Positive | |
| Topology | Buck | |
| Output Type | Fixed | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V | |
| Voltage - Input (Max) | 6V | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V | |
| Voltage - Output (Max) | - | |
| Current - Output | 500mA | |
| Frequency - Switching | 4.3MHz | |
| Synchronous Rectifier | Yes | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 6-UFDFN | |
| Supplier Device Package | 6-UTDFN (1.6x1.6) | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ISL9104AIRUNZ-T7A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ISL9104AIRUNZ-T7A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of ISL9104AIRUNZ-T7A is new and unused, you can buy ISL9104AIRUNZ-T7A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ISL9104AIRUNZ-T7A.
| PBPC604 | RECT BRIDGE 6A 400V PBPC6 | PBPC604.pdf | |
| S2D-M3/52T | DIODE GPP 1.5A 200V DO-214AA | S2D-M3/52T.pdf | |
| 2SC3356-T1B-A | RF Transistor NPN 12V 100mA 7GHz 200mW Surface Mount SOT-23 | 2SC3356-T1B-A.pdf | |
| STP8NM60D | MOSFET N-CH 600V 8A TO-220 | STP8NM60D.pdf | |
| ADS826E | 10 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 28-SSOP | ADS826E.pdf | |
| 5CEFA9F23C8N | IC FPGA 224 I/O 484FBGA | 5CEFA9F23C8N.pdf | |
| XCS30-4VQ100C | IC FPGA 77 I/O 100VQFP | XCS30-4VQ100C.pdf | |
| AT32UC3B1256-AUR | AVR AVR®32 UC3 B Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 256KB (256K x 8) FLASH 48-TQFP (7x7) | AT32UC3B1256-AUR.pdf | |
| AT91SAM7SE32B-CU | ARM7® SAM7SE Microcontroller IC 16/32-Bit 55MHz 32KB (32K x 8) FLASH 144-LFBGA (10x10) | AT91SAM7SE32B-CU.pdf | |
| ATSAM4E8EA-CUR | ARM® Cortex®-M4 SAM4E Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 512KB (512K x 8) FLASH 144-LFBGA (10x10) | ATSAM4E8EA-CUR.pdf | |
| TLC274ACDRG4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SOIC | TLC274ACDRG4.pdf | |
| LMC6574BIN | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-DIP | LMC6574BIN.pdf |