| Manufacturer Part Number: | IXCP02M45A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 2mA TO-220AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCP02M45A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCP02M45A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 2mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCP02M45A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCP02M45A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCP02M45A is new and unused, you can buy IXCP02M45A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCP02M45A.
| MMBV2107LT1 | DIODE TUNING SS 30V SOT-23 | MMBV2107LT1.pdf | |
| BZX84B5V1-HE3-18 | Zener Diode 5.1V 300mW ±2% Surface Mount SOT-23-3 | BZX84B5V1-HE3-18.pdf | |
| AFT18S260W31SR3 | RF Mosfet LDMOS 28V 1.8A 1.88GHz 19.6dB 50W NI-780S-2L2LA | AFT18S260W31SR3.pdf | |
| DMN32D2LFB4-7 | MOSFET N-CH 30V 300MA 3-DFN | DMN32D2LFB4-7.pdf | |
| AD1139K | 18 Bit Digital to Analog Converter 1 32-CDIP Bottom Brazed | AD1139K.pdf | |
| PIC16C54AT-10I/SO | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 768B (512 x 12) OTP 18-SOIC | PIC16C54AT-10I/SO.pdf | |
| SAF-XC878-16FFI 5V AA | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 27MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | SAF-XC878-16FFI 5V AA.pdf | |
| DS14C232TMX | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SOIC | DS14C232TMX.pdf | |
| SN74HCT125D | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-SOIC | SN74HCT125D.pdf | |
| S29GL128P11FFI020 | IC FLASH 128MBIT 110NS 64FBGA | S29GL128P11FFI020.pdf | |
| MT48LC16M8A2BB-75 IT:G | IC SDRAM 128MBIT 133MHZ 60FBGA | MT48LC16M8A2BB-75 IT:G.pdf | |
| BQ24161BRGET | IC BATT CHRG MGMT LI-ION 24VQFN | BQ24161BRGET.pdf | |
| ADN8833ACPZ-R7 | Thermoelectric Cooler PMIC 24-LFCSP-WQ (4x4) | ADN8833ACPZ-R7.pdf | |
| XC6122A639ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6122A639ER-G.pdf |