| Manufacturer Part Number: | IXCY20M35A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 20mA TO-252AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCY20M35A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCY20M35A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 20mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | |
| Supplier Device Package | TO-252AA | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCY20M35A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCY20M35A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCY20M35A is new and unused, you can buy IXCY20M35A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCY20M35A.
| MBRF25H35CTHE3/45 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 35V 15A Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab | MBRF25H35CTHE3/45.pdf | |
| PSS25SA2FT | Power Driver Module IGBT 3 Phase 1200V 25A 40-DIP | PSS25SA2FT.pdf | |
| JANTX2N2857UB | RF Transistor NPN 15V 40mA 200mW Surface Mount UB | JANTX2N2857UB.pdf | |
| IXTJ6N150 | MOSFET N-CH 1500V 3A ISOTO-247 | IXTJ6N150.pdf | |
| SFT1443-H | MOSFET N-CH 100V 9A TP | SFT1443-H.pdf | |
| PI6C2510-133LE | IC PLL CLOCK DVR 10OUT 24-TSSOP | PI6C2510-133LE.pdf | |
| MCP4921T-E/MS | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 8-MSOP | MCP4921T-E/MS.pdf | |
| ISPLSI 2032VE-180LT44I | IC CPLD 32MC 5NS 44TQFP | ISPLSI 2032VE-180LT44I.pdf | |
| M1A3P1000-FGG256I | IC FPGA 177 I/O 256FBGA | M1A3P1000-FGG256I.pdf | |
| S9S08DZ60F2CLF | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 60KB (60K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) | S9S08DZ60F2CLF.pdf | |
| MC68HC908JL3ECDW | HC08 HC08 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 4KB (4K x 8) FLASH 28-SOIC W | MC68HC908JL3ECDW.pdf | |
| EFM8UB10F16G-B-QFN28 | CIP-51 8051 Universal Bee Microcontroller IC 8-Bit 50MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-QFN (5x5) | EFM8UB10F16G-B-QFN28.pdf | |
| CD74HCU04M96G4 | Inverter IC 6 Channel 14-SOIC | CD74HCU04M96G4.pdf | |
| SY10E157JY | Multiplexer 1 x 2:1 28-PLCC (11.5x11.5) | SY10E157JY.pdf | |
| STR-X6750B | Converter Offline Flyback Topology 19kHz ~ 25kHz TO-3PF-7 | STR-X6750B.pdf |