| Manufacturer Part Number: | IXCY40M45A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 40mA TO-252AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCY40M45A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCY40M45A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 40mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | |
| Supplier Device Package | TO-252AA | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCY40M45A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCY40M45A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCY40M45A is new and unused, you can buy IXCY40M45A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCY40M45A.
| XP0611100L | TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI6 | XP0611100L.pdf | |
| MPSA43ZL1G | TRANS NPN 200V 0.5A TO-92 | MPSA43ZL1G.pdf | |
| X9279TV14-2.7T1 | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 256 Taps I²C Interface 14-TSSOP | X9279TV14-2.7T1.pdf | |
| PIC16LF1934-E/PT | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 44-TQFP (10x10) | PIC16LF1934-E/PT.pdf | |
| 74LVTH162373MEA | D-Type Transparent Latch 2 Channel 8:8 IC Tri-State 48-SSOP | 74LVTH162373MEA.pdf | |
| RT9818C-44GV | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-3 | RT9818C-44GV.pdf | |
| S-8353D20MC-IUFT2U | Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 2V 1 Output 300mA (Switch) SC-74A, SOT-753 | S-8353D20MC-IUFT2U.pdf | |
| LTC3026EMSE-1#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 0.4 V ~ 2.6 V 1.5A 10-MSOP-EP | LTC3026EMSE-1#TRPBF.pdf |