| Manufacturer Part Number: | IXLF19N250A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Transistors - IGBTs - Single |
| Available Quantity: | 9407 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IGBT NPT 2500V 32A 250W Through Hole ISOPLUS i4-PAC™ |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXLF19N250A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXLF19N250A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Standard IGBTs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - IGBTs - Single | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| IGBT Type | NPT | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 2500V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 32A | |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | - | |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 3.9V @ 15V, 19A | |
| Power - Max | 250W | |
| Switching Energy | 15mJ (on), 30mJ (off) | |
| Input Type | Standard | |
| Gate Charge | 142nC | |
| Td (on/off) @ 25°C | - | |
| Test Condition | 1500V, 19A, 47 Ohm, 15V | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Package / Case | i4-Pac™-5 (3 leads) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Supplier Device Package | ISOPLUS i4-PAC™ | |
| Standard Package | 25 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXLF19N250A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXLF19N250A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXLF19N250A is new and unused, you can buy IXLF19N250A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXLF19N250A.
| MBR4035PT-E3/45 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 35V 40A Through Hole TO-3P-3, SC-65-3 | MBR4035PT-E3/45.pdf | |
| 1N5234B-T | Zener Diode 6.2V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5234B-T.pdf | |
| BTA20-600CWRG | TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB | BTA20-600CWRG.pdf | |
| DMPH6050SK3Q-13 | MOSFET P-CH 60V 7.2A TO252 | DMPH6050SK3Q-13.pdf | |
| W232ZXC-10 | IC CLK ZDB 10OUT 133MHZ 24TSSOP | W232ZXC-10.pdf | |
| MAX5484ETE+T | Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 1024 Taps SPI Interface 16-TQFN (3x3) | MAX5484ETE+T.pdf | |
| TMS320DM642AGDK7 | IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA | TMS320DM642AGDK7.pdf | |
| MC33742SDWR2 | Automotive Interface 28-SOIC W | MC33742SDWR2.pdf | |
| SN74AHCT541PWRG4 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-TSSOP | SN74AHCT541PWRG4.pdf | |
| BR25G640NUX-3TR | IC EEPROM 64KB SPI BUS 8VSON | BR25G640NUX-3TR.pdf | |
| W29N01HVSINF | IC FLASH 1GBIT NAND 48TSOP | W29N01HVSINF.pdf | |
| 71M6521DE-IGT/F | IC ENERGY METER 16K FLASH 64LQFP | 71M6521DE-IGT/F.pdf | |
| STP16CPC05MTR | LED Driver IC 16 Output Linear Shift Register 100mA 24-SO | STP16CPC05MTR.pdf |