| Manufacturer Part Number: | JANTX2N2945A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 10968 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 20V 0.1A TO-46 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | JANTX2N2945A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-JANTX2N2945A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | High-Reliability Semiconductors | |
| Online Catalog | PNP Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Microsemi IRE Division | |
| Series | Military, MIL-PRF-19500/382 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Quote Required | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | - | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 1mA, 500mV | |
| Power - Max | 400mW | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-206AB, TO-46-3 Metal Can | |
| Supplier Device Package | TO-46-3 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | JANTX2N2945A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
JANTX2N2945A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of JANTX2N2945A is new and unused, you can buy JANTX2N2945A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for JANTX2N2945A.
| MEE95-06DA | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 600V 95A Chassis Mount TO-240AA | MEE95-06DA.pdf | |
| 1N4448TAP | DIODE GEN PURP 75V 150MA DO35 | 1N4448TAP.pdf | |
| BB857H7902XTSA1 | DIODE TUNING 30V 20MA SCD80 | BB857H7902XTSA1.pdf | |
| BZX79-B3V0,113 | Zener Diode 3V 400mW ±2% Through Hole ALF2 | BZX79-B3V0,113.pdf | |
| 1EZ160D/TR8 | Zener Diode 160V 1W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1EZ160D/TR8.pdf | |
| HUFA76439S3S | MOSFET N-CH 60V 75A D2PAK | HUFA76439S3S.pdf | |
| CY28446LFXC | IC CLOCK CALISTOGA CK410M 64QFN | CY28446LFXC.pdf | |
| M48T58Y-70PC1 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar Parallel 28-DIP Module (0.600", 15.24mm) | M48T58Y-70PC1.pdf | |
| AD5722AREZ | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 24-TSSOP-EP | AD5722AREZ.pdf | |
| ATF1504ASV-15AI100 | IC CPLD 64MC 15NS 100TQFP | ATF1504ASV-15AI100.pdf | |
| XIO2001ZGU | PCI Express to PCI Translation Bridge Interface 169-BGA MicroStar (12x12) | XIO2001ZGU.pdf | |
| RMLV1616AGSA-5S2#KA0 | SRAM 16MB 3V X16 TSOP48 55NS | RMLV1616AGSA-5S2#KA0.pdf | |
| 70V631S10BCG | IC SRAM 4.5MBIT 10NS 256CABGA | 70V631S10BCG.pdf | |
| AS1917S-T-Z | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | AS1917S-T-Z.pdf | |
| LM3691TL-3.3/NOPB | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 1A 6-WFBGA, DSBGA | LM3691TL-3.3/NOPB.pdf |