| Manufacturer Part Number: | JANTX2N3250A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 60V 0.2A TO-39 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | JANTX2N3250A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-JANTX2N3250A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Microsemi IRE Division | |
| Series | Military, MIL-PRF-19500/323 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 5mA, 50mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 10mA, 1V | |
| Power - Max | 360mW | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-205AD, TO-39-3 Metal Can | |
| Supplier Device Package | TO-39 (TO-205AD) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | JANTX2N3250A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
JANTX2N3250A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of JANTX2N3250A is new and unused, you can buy JANTX2N3250A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for JANTX2N3250A.
| VS-STPS30L30CGTRLP | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | VS-STPS30L30CGTRLP.pdf | |
| BZX84B75-HE3-08 | Zener Diode 75V 300mW ±2% Surface Mount SOT-23-3 | BZX84B75-HE3-08.pdf | |
| 1N5346BE3/TR12 | Zener Diode 9.1V 5W ±5% Through Hole T-18 | 1N5346BE3/TR12.pdf | |
| CSD25301W1015 | MOSFET P-CH 20V 2.2A 6DSBGA | CSD25301W1015.pdf | |
| DS1077LU-60+ | Oscillator, Fixed Frequency (Dual) IC 7.32kHz ~ 60MHz 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | DS1077LU-60+.pdf | |
| ADS1120IRVAT | 16 Bit Analog to Digital Converter 2, 4 Input 1 Sigma-Delta 16-VQFN (3.5x3.5) | ADS1120IRVAT.pdf | |
| CY8C3446LTI-084 | 8051 PSOC® 3 CY8C34xx Microcontroller IC 8-Bit 50MHz 64KB (64K x 8) FLASH 68-QFN (8x8) | CY8C3446LTI-084.pdf | |
| ICL3227ECAZA-T | 1/1 Transceiver Full RS232 16-SSOP | ICL3227ECAZA-T.pdf | |
| IRSF3021L | IC DRIVER LO SIDE 50V 3A SOT-223 | IRSF3021L.pdf | |
| TPS65652RTER | Display (LED Drivers), Handheld/Mobile Devices, Power Supply PMIC 16-WQFN (3x3) | TPS65652RTER.pdf | |
| XC6121A526MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6121A526MR-G.pdf | |
| XC6124E619ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124E619ER-G.pdf | |
| XC6123E737ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6123E737ER-G.pdf | |
| MAX6310UK28D1-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SOT-23-5 | MAX6310UK28D1-T.pdf | |
| LP3874EMP-5.0/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 800mA SOT-223-5 | LP3874EMP-5.0/NOPB.pdf |