| Manufacturer Part Number: | LM333K STEEL/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Linear |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Linear Voltage Regulator IC Negative Adjustable 1 Output -1.2 V ~ -32 V 3A TO-3-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LM333K STEEL/NOPB Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LM333K STEEL/NOPB | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Voltage Regulators - Linear | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | - | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Regulator Topology | Negative Adjustable | |
| Voltage - Output | -1.2 V ~ -32 V | |
| Current - Output | 3A | |
| Voltage - Dropout (Typical) | - | |
| Number of Regulators | 1 | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Limit (Min) | 3A | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-204AA, TO-3 | |
| Supplier Device Package | TO-3-2 | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LM333K STEEL/NOPB | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LM333K STEEL/NOPB is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of LM333K STEEL/NOPB is new and unused, you can buy LM333K STEEL/NOPB T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LM333K STEEL/NOPB.
| MMBZ5248BLT1G | Zener Diode 18V 225mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) | MMBZ5248BLT1G.pdf | |
| PUMH9,125 | TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W 6TSSOP | PUMH9,125.pdf | |
| BC635RL1G | TRANS NPN 45V 1A TO-92 | BC635RL1G.pdf | |
| 2N7002BKMB,315 | MOSFET N-CH 60V 450MA 3DFN | 2N7002BKMB,315.pdf | |
| ADC10734CIWMX | 10 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 1 SAR 20-SOIC | ADC10734CIWMX.pdf | |
| EP1S10F484C6 | IC FPGA 335 I/O 484FBGA | EP1S10F484C6.pdf | |
| EP4SGX530KH40I4N | IC FPGA 744 I/O 1517HBGA | EP4SGX530KH40I4N.pdf | |
| EP2S180F1508C3N | IC FPGA 1170 I/O 1508FBGA | EP2S180F1508C3N.pdf | |
| XCV812E-6FG900C | IC FPGA 556 I/O 900FBGA | XCV812E-6FG900C.pdf | |
| ATXMEGA16A4U-MH | AVR AVR® XMEGA® A4U Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 16KB (8K x 16) FLASH 44-VQFN (7x7) | ATXMEGA16A4U-MH.pdf | |
| R5F10KBCANA#U0 | RL78 RL78/G1C Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 32KB (32K x 8) FLASH 32-HWQFN (5x5) | R5F10KBCANA#U0.pdf | |
| MAX3245EETX+G2X | 3/5 Transceiver Full RS232 36-TQFN-EP (6x6) | MAX3245EETX+G2X.pdf | |
| MAX220EWE | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SOIC | MAX220EWE.pdf | |
| 89HPES48T12ZABRI | Switch Interfacing Interface 1156-FCBGA (35x35) | 89HPES48T12ZABRI.pdf | |
| TL051CD | J-FET Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | TL051CD.pdf |