| Manufacturer Part Number: | MM5Z30V |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 30V 200mW ±7% Surface Mount SOD-523F |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MM5Z30V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MM5Z30V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 30V | |
| Tolerance | ±7% | |
| Power - Max | 200mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 21V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523F | |
| Supplier Device Package | SOD-523F | |
| Standard Package | 8,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MM5Z30V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MM5Z30V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of MM5Z30V is new and unused, you can buy MM5Z30V Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MM5Z30V.
| CDST-21C-G | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 250V 200mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | CDST-21C-G.pdf | |
| MBRT30020L | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 20V 150A Chassis Mount Three Tower | MBRT30020L.pdf | |
| MBRB10H45-E3/81 | Diode Schottky 45V 10A Surface Mount TO-263AB | MBRB10H45-E3/81.pdf | |
| EPM7256BTC144-5 | IC CPLD 256MC 5NS 144TQFP | EPM7256BTC144-5.pdf | |
| PCA9500BS,118 | I/O Expander 8 I²C, SMBus 400kHz 16-HVQFN (4x4) | PCA9500BS,118.pdf | |
| TLC25L2CPWRG4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-TSSOP | TLC25L2CPWRG4.pdf | |
| SY88893VKC-TR | Limiting Postamplifier IC Optical Networks 10-MSOP | SY88893VKC-TR.pdf | |
| 74AC153SJX | Multiplexer 2 x 4:1 16-SOP | 74AC153SJX.pdf | |
| IS25CQ032-JFLE-TR | IC FLASH 32MBIT 104MHZ 8VSOP | IS25CQ032-JFLE-TR.pdf | |
| MT41K256M8DA-125:K TR | IC DDR3 SDRAM 2GBIT 800MHZ 78BGA | MT41K256M8DA-125:K TR.pdf | |
| TB62771FTG,8,EL | LED Driver IC 4 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) PWM Dimming 150mA 20-WQFN (4x4) | TB62771FTG,8,EL.pdf | |
| S-812C35AMC-C2PT2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.5V 50mA SOT-23-5 | S-812C35AMC-C2PT2G.pdf | |
| TPS793285QDBVRQ1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.85V 200mA SOT-23-5 | TPS793285QDBVRQ1.pdf |