| Manufacturer Part Number: | MSE07PB-M3/89A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GP 100V 700MA MICROSMP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MSE07PB-M3/89A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MSE07PB-M3/89A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 700mA | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.08V @ 700mA | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 100V | |
| Capacitance @ Vr, F | 5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | MicroSMP | |
| Supplier Device Package | MicroSMP | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 27,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MSE07PB-M3/89A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MSE07PB-M3/89A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MSE07PB-M3/89A is new and unused, you can buy MSE07PB-M3/89A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MSE07PB-M3/89A.
| TLC556MDR | 555 Type, Timer/Oscillator (Dual) IC 2.1MHz 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | TLC556MDR.pdf | |
| AD7608BSTZ | Data Acquisition System (DAS), ADC 18 bit 200k SPI, DSP 64-LQFP (10x10) | AD7608BSTZ.pdf | |
| MAX4782EGE+ | 2 Circuit IC Switch 4:1 1 Ohm 16-QFN (4x4) | MAX4782EGE+.pdf | |
| MCP6232T-E/MNY | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-TDFN (2x3) | MCP6232T-E/MNY.pdf | |
| NCS2002SN2T1G | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 6-TSOP | NCS2002SN2T1G.pdf | |
| RM25C512C-LSNI-T | IC CBRAM 512KBIT 20MHZ 8SOIC | RM25C512C-LSNI-T.pdf | |
| TDE1897RFP | IC SWITCH .5A INTEL PWR 20 SOIC | TDE1897RFP.pdf | |
| LTC3829EUHF#PBF | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 38-QFN (5x7) | LTC3829EUHF#PBF.pdf | |
| AP1516-33SL-A | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 2 Output 3A 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | AP1516-33SL-A.pdf | |
| AP2125AN-3.0TRG1 | IC REG LDO | AP2125AN-3.0TRG1.pdf |