| Manufacturer Part Number: | MSE07PD-M3/89A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GP 200V 700MA MICROSMP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MSE07PD-M3/89A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MSE07PD-M3/89A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 700mA | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.08V @ 700mA | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 200V | |
| Capacitance @ Vr, F | 5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | MicroSMP | |
| Supplier Device Package | MicroSMP | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 27,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MSE07PD-M3/89A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MSE07PD-M3/89A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MSE07PD-M3/89A is new and unused, you can buy MSE07PD-M3/89A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MSE07PD-M3/89A.
| 1N5406-TP | DIODE GEN PURP 600V 3A DO201AD | 1N5406-TP.pdf | |
| CZRW5256B-G | Zener Diode 30V 350mW ±5% Surface Mount SOD-123 | CZRW5256B-G.pdf | |
| Q8010LH568 | TRIAC ALTERNISTOR 800V 10A TO220 | Q8010LH568.pdf | |
| HUF75617D3ST | MOSFET N-CH 100V 16A DPAK | HUF75617D3ST.pdf | |
| 8N3DV85LC-0133CDI | VCXO IC 480MHz, 480MHz 6-CLCC | 8N3DV85LC-0133CDI.pdf | |
| 8N3SV76KC-0150CDI | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N3SV76KC-0150CDI.pdf | |
| PIC16LF1507-I/SO | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 20-SOIC | PIC16LF1507-I/SO.pdf | |
| MIC2010-1PCQS-TR | USB Controller Interface 16-QSOP | MIC2010-1PCQS-TR.pdf | |
| TSV914AIDT | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SO | TSV914AIDT.pdf | |
| 74LVC1G00GV-Q100H | NAND Gate IC 1 Channel 5-TSOP | 74LVC1G00GV-Q100H.pdf | |
| 74AUP1G59FHX | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 3 Input 6-MicroPak2™ | 74AUP1G59FHX.pdf | |
| MT48LC32M8A2TG-7E:D TR | IC SDRAM 256MBIT 133MHZ 54TSOP | MT48LC32M8A2TG-7E:D TR.pdf | |
| MP3115DT-LF-P | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.5V 1 Output 200mA SOT-23-6 | MP3115DT-LF-P.pdf | |
| AP7313-15SRG-7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 150mA SOT-23R-3 | AP7313-15SRG-7.pdf | |
| LP3892ES-1.8/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 1.5A DDPAK/TO-263-5 | LP3892ES-1.8/NOPB.pdf |