| Manufacturer Part Number: | MSE07PJ-M3/89A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GP 600V 700MA MICROSMP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MSE07PJ-M3/89A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MSE07PJ-M3/89A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 700mA | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.08V @ 700mA | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | 5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | MicroSMP | |
| Supplier Device Package | MicroSMP | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 27,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MSE07PJ-M3/89A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MSE07PJ-M3/89A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MSE07PJ-M3/89A is new and unused, you can buy MSE07PJ-M3/89A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MSE07PJ-M3/89A.
| 1N5741C | Zener Diode 16V 500mW ±1% Through Hole DO-35 | 1N5741C.pdf | |
| VS-25TTS16SPBF | SCR 1600V 25A Standard Recovery Surface Mount TO-263AB (D²PAK) | VS-25TTS16SPBF.pdf | |
| 8N4SV76KC-0132CDI | VCXO IC 496MHz 6-CLCC | 8N4SV76KC-0132CDI.pdf | |
| AD977ARSZ | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 28-SSOP | AD977ARSZ.pdf | |
| XRM57D843ZWTT | MODULE MCU ARM | XRM57D843ZWTT.pdf | |
| PIC24FJ128GA202-I/MM | PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 128KB (43K x 24) FLASH 28-QFN-S (6x6) | PIC24FJ128GA202-I/MM.pdf | |
| THS6062CDGNR | 0/2 Receiver DSL 8-MSOP-PowerPad | THS6062CDGNR.pdf | |
| MAX3130EAI+T | 2/2 Transceiver Full RS232 28-SSOP | MAX3130EAI+T.pdf | |
| ISD1932SYI | Voice Record/Playback IC Multiple Message 21.3 ~ 64 Sec Pushbutton 28-SOIC | ISD1932SYI.pdf | |
| LT1365CN#PBF | Voltage Feedback Amplifier 4 Circuit 14-PDIP | LT1365CN#PBF.pdf | |
| SY88903AVKG | Limiting Postamplifier IC Optical Networks 10-MSOP | SY88903AVKG.pdf | |
| SN74AUC17RGYR | Buffer, Non-Inverting 6 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-VQFN (3.5x3.5) | SN74AUC17RGYR.pdf | |
| SN74LVCZ240AN | Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-PDIP | SN74LVCZ240AN.pdf | |
| SN74AUP2G02DCUR | NOR Gate IC 2 Channel US8 | SN74AUP2G02DCUR.pdf | |
| NL37WZ04US | Inverter IC 3 Channel US8 | NL37WZ04US.pdf |