| Manufacturer Part Number: | MSE1PJHM3J/89A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE GEN PURP 600V 1A MICROSMP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MSE1PJHM3J/89A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MSE1PJHM3J/89A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 1A | |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 780ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | 5pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | MicroSMP | |
| Supplier Device Package | MicroSMP | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 4,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MSE1PJHM3J/89A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MSE1PJHM3J/89A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MSE1PJHM3J/89A is new and unused, you can buy MSE1PJHM3J/89A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MSE1PJHM3J/89A.
| SMBG5356CE3/TR13 | Zener Diode 19V 5W ±2% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG5356CE3/TR13.pdf | |
| NTD2955T4G | MOSFET P-CH 60V 12A DPAK | NTD2955T4G.pdf | |
| BSH121,135 | MOSFET N-CH 75V 300MA SOT323 | BSH121,135.pdf | |
| BUK7905-40AI,127 | MOSFET N-CH 40V 75A TO220AB | BUK7905-40AI,127.pdf | |
| XC25BS7001ER-G | IC CLK GENERATOR PLL USP-6C | XC25BS7001ER-G.pdf | |
| STM32F103RET6 | ARM® Cortex®-M3 STM32 F1 Microcontroller IC 32-Bit 72MHz 512KB (512K x 8) FLASH | STM32F103RET6.pdf | |
| PIC12CE518-04/SM | PIC PIC® 12C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 768B (512 x 12) OTP 8-SOIJ | PIC12CE518-04/SM.pdf | |
| PIC16F917-E/ML | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 14KB (8K x 14) FLASH 44-QFN (8x8) | PIC16F917-E/ML.pdf | |
| ICL7650SCBA-1ZT | Chopper (Zero-Drift) Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | ICL7650SCBA-1ZT.pdf | |
| 74LVC1G126GV-Q100H | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 5-TSOP | 74LVC1G126GV-Q100H.pdf | |
| 72V70210DAG | Multiplexer 1 x 32:32 144-TQFP (20x20) | 72V70210DAG.pdf | |
| W971GG8KB-25 | IC DDR2 SDRAM 1GBIT 2.5NS 60BGA | W971GG8KB-25.pdf | |
| IS41C16105C-50KLI | IC DRAM 16M 50NS 42SOJ | IS41C16105C-50KLI.pdf | |
| TC54VN1402ECB713 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23A-3 | TC54VN1402ECB713.pdf | |
| TPS3779BDBVT | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SOT-23-6 | TPS3779BDBVT.pdf |