| Manufacturer Part Number: | MTZJT-7230A |
|---|---|
| Manufacturer: | Rohm Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 30V 500mW ±3% Through Hole MSD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MTZJT-7230A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MTZJT-7230A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 18/Sep/2012 Multiple Devices 05/Aug/2014 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 30V | |
| Tolerance | ±3% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 55 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200nA @ 23V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | DO-204AG, DO-34, Axial | |
| Supplier Device Package | MSD | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MTZJT-7230A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MTZJT-7230A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Rohm Semiconductor all series components. The condition of MTZJT-7230A is new and unused, you can buy MTZJT-7230A Rohm Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MTZJT-7230A.
| V40PW10C-M3/I | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 20A Surface Mount TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | V40PW10C-M3/I.pdf | |
| MMBZ4699-E3-18 | Zener Diode 12V 350mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ4699-E3-18.pdf | |
| TIPL761B-S | TRANS NPN 500V 4A SOT-93 | TIPL761B-S.pdf | |
| IPB80P04P4L06ATMA1 | MOSFET P-CH TO263-3 | IPB80P04P4L06ATMA1.pdf | |
| IRFB41N15D | MOSFET N-CH 150V 41A TO-220AB | IRFB41N15D.pdf | |
| CY25901SXC-1 | IC CLOCK GEN 3.3V SS 8-SOIC | CY25901SXC-1.pdf | |
| 8N3Q001FG-0046CDI | Clock Oscillator IC 200MHz, 50MHz, 100MHz, 125MHz 10-CLCC | 8N3Q001FG-0046CDI.pdf | |
| AT32UC3C2256C-A2UR | AVR AVR®32 UC3 C Microcontroller IC 32-Bit 66MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | AT32UC3C2256C-A2UR.pdf | |
| EFM32ZG210F8-QFN32 | ARM® Cortex®-M0+ Zero Gecko Microcontroller IC 32-Bit 24MHz 8KB (8K x 8) FLASH 32-QFN (6x6) | EFM32ZG210F8-QFN32.pdf | |
| MB90349CASPFV-GS-679E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90349CASPFV-GS-679E1.pdf | |
| OPA2725AIDGKT | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP | OPA2725AIDGKT.pdf | |
| 74LCXZ2245MTC | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-TSSOP | 74LCXZ2245MTC.pdf | |
| CY7C1423AV18-167BZC | IC SRAM 36MBIT 167MHZ 165FBGA | CY7C1423AV18-167BZC.pdf | |
| XC6804A3E14R-G | IC BATT CHG LI-ION 1 CELL | XC6804A3E14R-G.pdf | |
| TPS2157IDGQ | USB, Peripherals PMIC 10-MSOP-PowerPad | TPS2157IDGQ.pdf |