| Manufacturer Part Number: | MUBW15-12A6K |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Transistors - IGBTs - Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IGBT Module NPT Three Phase Inverter with Brake 1200V 19A 90W Chassis Mount E1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MUBW15-12A6K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MUBW15-12A6K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - IGBTs - Modules | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| IGBT Type | NPT | |
| Configuration | Three Phase Inverter with Brake | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 19A | |
| Power - Max | 90W | |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 3.4V @ 15V, 15A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 600µA | |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 0.6nF @ 25V | |
| Input | Three Phase Bridge Rectifier | |
| NTC Thermistor | Yes | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Package / Case | E1 | |
| Supplier Device Package | E1 | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MUBW15-12A6K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MUBW15-12A6K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of MUBW15-12A6K is new and unused, you can buy MUBW15-12A6K IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MUBW15-12A6K.
| 1N4752E3/TR13 | Zener Diode 33V 1W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N4752E3/TR13.pdf | |
| MMBZ5229BW-7 | Zener Diode 4.3V 200mW ±5% Surface Mount SOT-323 | MMBZ5229BW-7.pdf | |
| AON6992 | MOSFET 2N-CH 30V 19A/31A | AON6992.pdf | |
| 8N4SV76AC-0064CDI8 | VCXO IC 106.25MHz 6-CLCC | 8N4SV76AC-0064CDI8.pdf | |
| 8N3SV76KC-0144CDI8 | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N3SV76KC-0144CDI8.pdf | |
| MAX127AEAI+ | Data Acquisition System (DAS), ADC 12 bit 8k I²C, Serial 28-SSOP | MAX127AEAI+.pdf | |
| A40MX02-PLG44I | IC FPGA 34 I/O 44PLCC | A40MX02-PLG44I.pdf | |
| PIC18LF442-I/ML | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (8K x 16) FLASH 44-QFN (8x8) | PIC18LF442-I/ML.pdf | |
| AT97SC3204-X2MA-00 | IC CRYPTO TPM LPC 40QFN | AT97SC3204-X2MA-00.pdf | |
| MC68EC000EI16 | EC000 Microprocessor IC M680x0 1 Core, 32-Bit 16MHz 68-PLCC (25x25) | MC68EC000EI16.pdf | |
| IH5048CPE | 2 Circuit IC Switch 1:1 45 Ohm 16-PDIP | IH5048CPE.pdf | |
| DS280BR810ZBFT | Buffer, ReDriver 8 Channel 28Gbps 8-SOIC | DS280BR810ZBFT.pdf | |
| PI3CH1000LE | Bus Switch 5 x 1:1 24-TSSOP | PI3CH1000LE.pdf | |
| MX29LV160DBXHI-70G | IC FLASH 16MBIT 70NS 48WFBGA | MX29LV160DBXHI-70G.pdf | |
| MT29F1G16ABBDAH4-IT:D | IC FLASH 1GBIT 63VFBGA | MT29F1G16ABBDAH4-IT:D.pdf |