| Manufacturer Part Number: | MUBW20-06A6K |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Transistors - IGBTs - Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IGBT Module NPT Three Phase Inverter with Brake 600V 25A 85W Chassis Mount E1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MUBW20-06A6K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MUBW20-06A6K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - IGBTs - Modules | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| IGBT Type | NPT | |
| Configuration | Three Phase Inverter with Brake | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 25A | |
| Power - Max | 85W | |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.4V @ 15V, 15A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 600µA | |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 0.8nF @ 25V | |
| Input | Three Phase Bridge Rectifier | |
| NTC Thermistor | Yes | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Package / Case | E1 | |
| Supplier Device Package | E1 | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MUBW20-06A6K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MUBW20-06A6K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of MUBW20-06A6K is new and unused, you can buy MUBW20-06A6K IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MUBW20-06A6K.
| ISL9R860P2 | DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC | ISL9R860P2.pdf | |
| JAN2N6988 | TRANS 4PNP 60V 0.6A | JAN2N6988.pdf | |
| ZTX449STOA | TRANS NPN 30V 1A E-LINE | ZTX449STOA.pdf | |
| PTVA127002EVV1XWSA1 | IC AMP RF LDMOS | PTVA127002EVV1XWSA1.pdf | |
| IRFR4105ZTRR | MOSFET N-CH 55V 30A DPAK | IRFR4105ZTRR.pdf | |
| IRFU4104PBF | MOSFET N-CH 40V 42A I-PAK | IRFU4104PBF.pdf | |
| MC68HC705P6ACDW | HC05 HC05 Microcontroller IC 8-Bit 2.1MHz 4.5KB (4.5K x 8) OTP 28-SOIC W | MC68HC705P6ACDW.pdf | |
| MPC8349VVAGDB | PowerPC e300 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 400MHz 672-TBGA (35x35) | MPC8349VVAGDB.pdf | |
| ISL54222AIUZ | IC MULTIPLEXER DUAL 2X1 10MSOP | ISL54222AIUZ.pdf | |
| MCP2515-E/P | CAN Controller CAN 2.0 SPI Interface 18-PDIP | MCP2515-E/P.pdf | |
| SN74LV27ANSR | NOR Gate IC 3 Channel 14-SO | SN74LV27ANSR.pdf | |
| 74F253PC | Multiplexer 2 x 4:1 16-PDIP | 74F253PC.pdf | |
| S25FS256SAGBHI303 | IC MEM 256MB FLASH 24BGA | S25FS256SAGBHI303.pdf | |
| SST39WF1602-90-4C-B3KE | IC FLASH 16MBIT 90NS 48TFBGA | SST39WF1602-90-4C-B3KE.pdf | |
| MIC4126YMME-TR | IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8MSOP | MIC4126YMME-TR.pdf |